Jak se nejrychleji učit?

Znáte to taky? Něco si přečtete a v další vteřině už nic nevíte. Ležíte v knížkách, a když je zavřete a snažíte si vybavit informace z poslední kapitoly, jste v koncích. V hlavě nezůstalo zhola nic. Prozradíme vám malé tajemství. Vaše chyba to není.

Lidská paměť funguje určitým způsobem a řídí se jasnými pravidly. Ve školách se však neučíme, jak se efektivně učit. Jak si pamatovat a informace si opět vybavit, když je potřebujeme použít. Klasické memorování a učení nazpaměť je neefektivní. Naučíte-li se se svou pamětí pracovat, učení tím výrazně zrychlíte. Tahle metoda je skutečně pro každého. Naučte se lépe pracovat s informacemi a jak trénovat paměť.

Efektivní učení, zdroj: liborcinka.cz

Znáte svůj preferovaný smysl?

Učíme se skrze smysly. To je poměrně známá věc. Už Jan Amos Komenský o tom psal. V praxi se ale tímto pravidlem řídíme už méně. Věděli jste například, že někteří lidé získávají informace snáze zrakem? Zatímco druzí preferují spíše poslech? To jsou zástupci takzvaného auditivního typu. Někteří lidé k zapamatování zase potřebují pohyb. Zástupci kinestetického typu potřebují při učení zapojit celé tělo. Podívejte se 4 odhalení jak se efektivně učit. A začněte přizpůsobovat styl učení a práce svému typu.

Využijte hypnózu

Možná si říkáte, co má hypnóza společného s pamětí. Představili jste si mága v dlouhém plášti, který svým uhrančivým pohledem během mžiku přinutí nebožáka z publika kvokat a zobat zrní? Moderní hypnóza je však běžnou pomůckou zkušených psychoterapeutů. Během hypnózy se váš mozek ladí na alfa vlny, které zlepšují schopnost hluboké koncentrace. Kurz angličtiny s hypnózou tak může pomoci například s výukou cizích jazyků. Díky ucelenému systému získáte možnost překonat bloky a dosáhnout hlubokého soustředění, díky kterému se vaše učení mnohonásobně zrychlí a výrazně zdokonalí. A na závěr pro vás máme ještě jeden zajímavý tip. Jste zvyklí dělat si při učení písemné poznámky? Spousta lidí si tak ulehčuje zapamatování. Málokdo však už ví, že existuje mnohem lepší metoda zápisu, než lineární zaznamenávání. Vyzkoušejte myšlenkovou mapu a uvidíte, jak i tento drobný krůček dokáže vylepšit vaše paměťové schopnosti.

Myšlenková mapa, zdroj: liborcinka.cz

Latest Posts

Nenech si ujít