Jak na perfektní rty aneb 5 předpokladů pro dokonale nalíčené rty

Všechny chceme dobře vypadat a dobře se cítit. I když budeme mít perfektní účes, dokonalé šaty, boty na podpatku, ale naše rty budou bolestné i na pohled, celkový dojem se zkazí. Proto je důležité pečovat o ně stejně jako pečujeme o zbytek těla. Pokud nejsou rty v dobrém stavu, ani sebelepší rtěnka to nezmění. Ne…ani Chanel! Dovoluji si vás proto seznámit se základními činnostmi, které z oloupaných odpudivých rtů vykouzlí šťavnaté rty k nakousnutí!

1. Péče a příprava

Jednou z nejdůležitějších zásad k dosažení krásných rtů, je jejich exfoliace (odstranění odumřelých kožních částeček).

Vedle speciálních peelingů nebo peelingů na obličej, kterých existuje ohromné množství, mnoho druhů a vůní, postačí i obyčejný cukr. Ten odstraní nežádoucí kůži a rty zklidní, tím se zlepší jejich prokrvení. Vaše rty budou na dotek jemnější, na pohled větší a šťavnatější.

Důležité je používat pravidelně balzám na rty.

Tip: po peelingu jim dopřejte speciální dávku balzámu a nechte ho do rtů vpít! Tím se pokožka uklidní a zjemní.

2. Správně zvolený odstín a podtón

Zdroj: weheartit.com
Zdroj: weheartit.com

Když si kupujete rtěnku, ujistěte se, že znáte svůj podtón. Někdo má v kůži více žlutého podtónu, jiný je dorůžova, dočervena, další má podtón olivový nebo broskvový. Něčí pokožka má teplý podtón, něčí studený. Naše kůže je složena z mnoha barev a tónů. Na každém těle některá z nich dominuje, což ovlivňuje, jaké odstíny nám sluší, a které ne. Návodů, jak zjistit svůj podtón/podtóny je na internetu mnoho, nebudu se tedy opakovat. Pokud si i tak nejste jistá, poraďte se s kosmetičkou. Nebo si rtěnku prostě vyzkoušejte a sama uvidíte, zda bude tzv. jako pěst na oko nebo vás naopak hezky rozzáří, zvýrazní barvu očí, opálení atd.

3. Aplikace – Kontura

Zdroj: weheartit.com
Zdroj: weheartit.com

Aplikace je stejně důležitá jako volba odstínu. Pokud je rtěnka rozpitá nebo působí flekatě, je to jedním slovem děs. Především u výrazných rtěnek jako je červená, bordó, sytě růžová atd., je důležité použití konturovací tužky. To zamezí rozpíjení rtěnky. Klíčem k úspěchu je použít tužku buď ve stejné (podobné) barvě jako je rtěnka nebo o trošku tmavší pro ombré-efekt. Bacha ale na rty „alá Pamela Anderson“, obtažené linky rtů o hodně tmavší tužkou a vnitřek vyplněný světlejší barvou….to není sexy, tedy nejdete- li na konkurz k filmu pro dospělé. Proto dámy, rozetřete barvy do ztracena, nesmí být vidět žádné drastické barevné přechody!

Tip: Toužíte po větších nebo souměrnějších rtech? Konturovací tužkou je malinko přetáhněte, obtáhněte rty za jejich přirozenou hranicí. Ale opět: Méně je více! Nechceme přeci vypadat jako kačer Donald!

Tip: Nemáte-li tužku v barvě své rtěnky, vezměte štěteček na rty a obtáhněte je rtěnkou samotnou. Tím si navíc vytvoříte jakýsi obrys, zbytek rtů se pak maluje snadněji.

4. Aplikace – postup

Když už vynaložíme takové úsilí, aby rtěnka byla nanesená perfektně, chceme, aby také vydržela. Základem je samozřejmě kvalita a textura rtěnky. Matné zpravidla vydrží déle, lesklé se smyjí rychleji.

Teď k postupu: Vrstvy, vrstvy, vrstvy.

Nejprve naneste slabší vrstvu na celé rty a prstem vpracujte, vklepejte do rtů.

Poté naneste další vrstvu, dolaďte i okraje (například právě zmíněnou konturkou). Když jste spokojená s tím, jak vypadají, obtiskněnte rty do kapesníčku, zvenku ale i mezi rty. Tím zamezíte tomu, abyste měla rtěnku po několika slovech na zubech.

Nakonec naneste třetí vrstvu. Toužíte-li po lesku, opět rty obtiskněte a naneste lesk. Počítejte ale, že lesk na rty sníží výdrž rtěnky. Pokud tedy jdete na večeři, volte určitě matné rtěnky nebo méně výrazné.

5. Hlavně ladit!

Velmi důležitým předpokladem, aby nám rtěnka slušela, je brát v úvahu celkový look. Tedy, aby se rtěnka hodila k líčení očí, k šatům, k botám, ke kabelce, k nehtům, make-up by měl ale také korespondovat s typem události atd…Více je méně a v jednoduchosti je krása! Na to, dámy, nezapomeňte. Jeden výrazný prvek, jedna dominantní barva bohatě stačí!

“ Krása začíná momentem, kdy se rozhodneme být sami sebou.“

Coco Chanel

Latest Posts

Nenech si ujít