Dámské mikiny do práce. Je to dobrý nápad?

Ještě před pár lety na spoustě míst nemyslitelné. Pracovních pozic, které by ale měly stále předepsaný takto přísný dress code, je dnes čím dál méně. I velké instituce už nadále nechtějí působit zkostnatěle a v rámci své modernizace ustupují i od požadavku sedět v kanceláři v kostýmku.

Dříve se ve velkých společnostech často organizovaly takzvané neformální dny, kdy úředníci, kteří nebyli v přímém kontaktu s klienty, mohli do práce přijít v čem chtěli. To je naštěstí dávno za námi a dnes už povětšinou nikdo neřeší, jestli máte dámský kostýmek, kalhoty a halenku, či dokonce džíny a top dle vaší libosti.

Jak je to ale s dámskými mikinami? Nejsou do zaměstnání až příliš neformální?

Připravili jsme si pro vás hned několik nápadů, jak vhodně nosit dámské mikiny, aby se hodily i do kanceláře či k setkávání se s klienty.

Elegantní dámské mikiny

Klasické kombinace barev jsou pro elegantní mikiny vhodné i do zaměstnání nejlepší. Černá a bílá nebo slonovinová barva k sobě dokonale pasují. Jako symbol elegantního dámského svršku se nám jeví tenká mikina bez kapuce. S černými rukávy, zadním dílem a bílým předkem. Látka kolem krku a ramen může být pokryta černou krajkovou aplikací nebo jemným černým šifonem s puntíky. Perličky a flitry aplikované v této oblasti oblečení na eleganci také přidají.

Naopak naprosto nevhodné jsou mikiny křiklavých barev s různými kontrastními nápisy či názvy měst. Ani mikiny sportovního typu rozhodně nejsou něco, v čem by se ženy měly prezentovat v zaměstnání. Tedy, pokud nepracují jako trenérky nějakého sportovního týmu nebo prodavačky ve sportovních potřebách.

Mikiny s decentním vzorem

Jemně, žensky a na pracoviště zcela ideálně vypadají mikiny bez kapuce s květinovými vzory. Světle růžová nebo champagne barva oblečení bude dobře fungovat s bílými či světle šedými vyšitými kytičkami, ale i s vhodně zvoleným, barevně ne příliš výrazným potiskem. U potisku takovými florálními motivy může elegantně vypadat dokonce i střih se zapínáním na zip.

Po takových a podobných mikinách vhodných nejen do práce se můžete porozhlédnout například tady: https://www.bolf.cz/cze_m_Damska-moda_Damske-mikiny-11471.html.

Prodloužené mikiny

Někdy se jim říká také mikinové šaty, protože délkou dosahují zhruba do poloviny stehen. Vhodné jsou nejen v přiléhavém, ale i oversize provedení. V rámci outfitu je můžete doplnit tenkými elegantními legínami či silnějšími silonkami a vysokými kozačkami. Zvolte ale takové, ve kterých nebudete vypadat až příliš vyzývavě. To se na pracoviště moc nehodí.

Pokud se vám prodloužená mikina stále nezdá dost elegantní, doporučujeme tomu pomoci doplňky, jako je náhrdelník z masivních perel sladěný s čelenkou do vlasů či náušnicemi. Naprosto božsky v kombinaci s mikinou vypadají samostatně prodávané límečky vyšívané ozdobnými kamínky, flitry nebo perličkami. Kupte si jich pár v různých velikostech a podle libosti je střídejte. Stačí si je připnout místo náhrdelníku přes mikinu. Výsledný outfit to neuvěřitelně pozvedne.

Latest Posts

Nenech si ujít