V Brně otevřela pobočku 2+2 škola matematiky, která pomáhá dětem s doučováním po covidovém školním roce

Omezení prezenční výuky v loňském školním roce zanechalo u žáků a studentů výrazné mezery ve vzdělání. Podle odborníků se učivo bude dohánět po celý letošní školní rok. Rychleji dohnat zameškanou látku pomůže soukromé doučování. A zájem je velký. Například 2+2 škola matematiky, který se specializuje na doučování všech předmětů základní a střední školy, otvírá novou pobočku v Brně.

Loňský školní rok poznamenaný covidem zanechal u dětí výrazné mezery ve vzdělání. Podle poslední zprávy České školní inspekce má velké mezery ve znalostech a dovednostech minimálně 36 a půl tisíce žáků základních škol a 18 tisíc středoškoláků.[1] České školy byly zavřené nejdéle v celé Evropě. Distanční výuky se navíc podle odhadů nezúčastnilo až 50 tisíc dětí.

Přesto mnohé děti a jejich zodpovědní rodiče situaci nepodceňovali a děti dávali na soukromé hodiny doučování. „Od začátku covidu jsme přešli během týdne na online výuku. S krátkými přestávkami jsme učili online až do letošního května. Za tu dobu jsme odučili tisíce lekcí online,“ říká Milan Šťastný, ředitel 2+2 školy matematiky v Český Budějovicích, který dále vede pobočky soukromého doučování v Plzni, v Písku a nově také v Brně.

Doučování pomáhá rychleji dohnat zameškanou látku

Příští měsíce se ve většině škol ponesou v rytmu intenzivního doučování. Bude to ale stačit? A co dělat, když dítě nebude stíhat školnímu tempu?

Řešením jsou individuální lekce doučování, které poskytuje 2+2 škola matematiky. Škola se specializuje na individuální i skupinové doučování všech předmětů základních a středních škol. „V letošním školním roce nabízíme jak společnou výuku v učebnách, tak i online výuku. Záleží vždy na individuálních potřebách dětí a preferencích i časových možnostech rodičů,“ vysvětluje Milan Šťastný.

Milan Šťastný, ředitel 2+2 školy matematiky v Brně, Plzni, Písku a Českých Budějovicích. Foto: 2+2 škola matematiky

Soukromé vyučování připraví žáky na přijímací zkoušky a maturity

Ve 2+2 škole matematiky se kromě doučování věnují také přípravě na přijímací zkoušky na střední školy a maturitní přípravě. V loňském školním roce dosáhli žáci s odbornou přípravou ve 2+2 škole matematiky 98% úspěšnosti v přijetí na vybrané školy. Z toho 38 % žáků bylo přijato na obě školy, na které se hlásili.

„Tato škola skvěle pomohla připravit naši dceru na přijímací zkoušky. Ze 101 uchazečů byla osmá,“ píše v recenzi na českobudějovickou 2+2 školu matematiky Jitka Matoušová. Kvalitu vyučování a lidský přístup tentokrát v plzeňské pobočce chválí i Lenka Adamová: „Synovi se díky skvělé podpoře podařilo minulý rok nejen úspěšně dostat na osmileté gymnázium, ale zároveň si vypěstoval velmi dobrý vztah k matematice.“

Součástí příprav jsou také mezi žáky oblíbené přijímací zkoušky nanečisto, které děti připraví na průběh přijímací zkoušky. Na zkouškách nanečisto se děti zároveň seznámí s časovým limitem a správným rozvržením jednotlivých úkolů.

Přijímací zkoušky nanečisto. Foto: 2+2 škola matematiky

2+2 škola matematiky otevírá novou pobočku v Brně

Pro vzrůstající zájem o soukromé doučování otevírá 2+2 škola matematiky novou pobočku doučování v Brně. V celkovém počtu českých škol 2+2 matematiky se jedná již o šestnáctou pobočku. 2+2 škola matematiky v Brně má učebny v centru města v Paláci Morava na Malinovského náměstí 4.

„V naší nové brněnské pobočce nabízíme zavádějící ceny doučování, díky kterým jsme výrazně levnější než konkurence,“ dodává Milan Šťastný, ředitel 2+2 školy matematiky v Brně. Individuální hodinová lekce stojí 350 Kč. Za skupinovou lekci k přípravě na přijímací zkoušky, nebo maturitu zaplatí zájemce 260 Kč za hodinu. Přičemž ve skupině jsou maximálně čtyři studenti.

Individuální soukromé doučování se tak stává efektivním nástrojem pro doplnění mezer ve vzdělání i k odborné přípravě na přijímací zkoušky a maturity.

Výhled z 2+2 školy matematiky v Brně na Mahenovo divadlo. Foto: 2+2 škola matematiky

Učivo ze zameškaného covidového školního roku se bude dohánět celý letošní rok. S doučování pomáhá také 2+2 škola matematiky s novou pobočkou v Brně. Podívejte se také jak zvládnout úspěšný začátek školního roku bez stresu a problémů.

[1] Zdroj: Seznam Zprávy

Latest Posts

Nenech si ujít