Pojistka na blbost? Jistota při malých i velkých trampotách!

„Já se bez pojištění obejdu, jsem opatrný!“ Takové názory jsou často slyšet, ale v některých případech nejde o neopatrnost nebo nešikovnost, ale i tak k havárii a škodě na majetku, zdraví nebo životě dojde. Může jít o banální nehodu v restauraci nebo obchodě, při které se rozbije drahý přístroj nebo vystavená váza, ale může se týkat také závažných úrazů nechtěně způsobených při sportu, například při sjezdovém lyžování. Ve všech těchto případech je pojistka na blbost jistotou, že vás menší sportovní lapálie nepřijde pěkně draho!

Nehoda u dojezdu sjezdovky

Některé scénáře nehod, se kterými mají pojišťovny zkušenosti, by nenapsal ani nejlepší autor. Jeden takový příběh se týkal malého dítěte, které při dojezdu u sjezdovky nechtěně strčilo do posledního čekajícího na vlek, přičemž dominovým efektem došlo k poražení ještě několika osob. Během této nehody došlo k poškození lyží i zranění, které si vyžádalo hospitalizaci dané osoby. V takových případech si můžete dávat pozor sebevětší, ale těmto událostem zamezit nikterak nelze. A na kolik přijde úraz v rakouských, francouzských nebo italských Alpách?

Pojistka na blbost je jistota

Raději nedomýšlet, ale rychle sjednat pojištění proti blbosti, jak se laicky přezdívá pojištění občanské odpovědnosti v běžném životě. Toto pojištění kryje škody z příběhů, které píše sám život. Může jít o úrazy na sjezdovce, při amatérském a nesoutěžním sportování, ale také o banálnější nehody, jako jsou rozbití přístroje v obchodě, vylití kávy do laptopu v kavárně nebo rozsednutí brýlí v kině. Pojištění lze navíc sjednat ve čtyřech variantách, které se liší maximální pojistnou částkou ve výši 3, 5, 7 a 10 milionů korun.

Foto: ERGO pojišťovna

Bez obav do zahraničí

Vyšší pojistné krytí využijí právě lidé cestující do zahraničí na dovolenou nebo sportem. Výhodou tohoto pojištění u ERGO pojišťovny je celosvětová platnost, nadto se vztahuje na všechny členy domácnosti včetně domácích zvířat vyjma psů, koní nebo hospodářských zvířat. Důležité je znát také výluky, pojištění se samozřejmě nevztahuje na úmyslně způsobené skutky nebo vzniklé pod vlivem alkoholového opojení nebo drog.

Latest Posts

Nenech si ujít