Úspěšný začátek školního roku bez stresu a problémů

Začátek školního roku je pro většinu dětí komplikovaný. Po dvou měsících prázdnin doprovázených volnějším programem, opět přichází pravidelný režim s brzkým vstáváním. Na děti zároveň čekají povinnosti učení a pravidelné sociální interakce se spolužáky. Aby start byl co nejpříjemnější, je vhodné dodržet několik základních pravidel. Zároveň poradíme, co dělat, když dítě nestíhá nově probíranou látku.

3 rady pro úspěšný start nového školního roku

Start nového školního roku je stresující nejen pro děti, ale i jejich rodiče. Dodržením základních pravidel se vyhnete vypjatým situacím a začátek školního roku zvládnete na jedničku. „V žádném případě dítě školní docházkou nestrašte, pouze tím vyvoláte negativní emoce a strach“, říká Milan Šťastný z 2+2 školy matematiky a dodává: „Školáka naopak pozitivně motivujte a vzbuďte v něm sebedůvěru. Pomůžete tím překonat obavy ze začátku školního roku, strach z učitelů i z některých spolužáků. Zároveň nechte dětem vybrat si školní pomůcky s jejich oblíbenými motivy. S novým penálem nebo taškou se budou do školy více těšit,“ vysvětluje Milan Šťastný.

S režimem postupného dřívějšího uléhání do postele a ranního vstávání začněte klidně týden před koncem prázdnin. Předejdete tak problémovému vstávání v prvních školních dnech.

  • Dítě školní docházkou nestrašte.
  • Školáka pozitivně motivujte.
  • Režim dřívějšího vstávání pozvolna nastavte dříve, než začne škola.

Co dělat, když dítě školnímu tempu nestíhá?

První školní dny patří především opakování učiva, přebírání knížek a seznámení s organizací školního roku. Tyto úvodní dny ale rychle pominou a dříve než se děti adaptují, začíná ostrá výuka nové látky.

Milan Šťastný, 2+2 škola matematiky

A právě v těchto dnech je běžné, že děti nestíhají tempo výuky. „Nejlepší je problémy ve výuce podchytit hned ze začátku a nečekat na čtvrtletní písemky. Rychlejší tempo lze snadno dohnat ať už domácí výukou nebo soukromým doučováním. Dítě své spolužáky nejenže dožene a opraví si špatné známky, zároveň se nebude cítit odstrčeně a pod stresem, že látce nerozumí a nestíhá svým kamarádům,“ vysvětluje Milan Šťastný majitel 2+2 školy matematiky Plzeň, který zároveň provozuje 2+2 školu matematiky v Českých Budějovicích a nově také v Liberci.

  • Starosti s novou látkou podchyťte na začátku.
  • Rychlé tempo výuky snadno doženete doučováním.

Kvalitní doučování v přátelském prostředí poskytuje 2+2 škola matematiky

2+2 škola matematiky je zaměřena na doučování žáků základních i středních škol. Kromě matematiky specializované vzdělávací centrum doučuje český jazyk, fyziku, chemii a cizí jazyky. Vedle individuálního i skupinového doučování 2+2 škola matematiky České Budějovice a další její pobočky pomáhají s pravidelnou přípravou na maturitu, přijímací zkoušky na střední a vysoké školy a přípravou na opravné zkoušky. Samozřejmostí je pravidelné doučování látky ve škole, s kterou má žák problémy.

Pro žáky devátých tříd máme vytvořené vlastní výukové materiály podle testů Cermat. Díky odbornému přístupu a zkouškám nanečisto se úspěšnost studentů připravující se na přijímací zkoušky pod hlavičkou 2+2 školy matematiky vyšplhala na více než 95%, a to je skvělé číslo“, říká Milan Šťastný.

2+2 škola matematiky

Nově otevřené doučování v Liberci

Síť 2+2 školy matematiky zahrnuje celkem 12 poboček. Vedle doučování v Plzni, Českých Budějovicích, Táboře, Písku a v dalších městech od 1. září otevře své dveře žákům v pořadí 13. pobočka. Nová pobočka zahájí doučování v Liberci v moderní učebně na ulici Husova 21/13.

2+2 škola matematiky Liberec nabídne doučování matematiky, fyziky a také doučování českého jazyka, angličtiny i němčiny. Vyučování bude jako v ostatních pobočkách probíhat individuálně nebo skupinově max. po třech studentech. Cena za vyučovací hodinu matematiky je 155 Kč v případě skupinové a 220 Kč v případě individuální výuky, která trvá 60 minut. Pro zájemce je na ukázku vždy první lekce zdarma.

„První vyučovací lekce je zdarma, proto neváhejte a přijďte se s dětmi podívat na doučování, které je bude bavit. Ostatně naším heslem je: Bojujeme za úsměv a dobré známky,“ uzavírá majitel 2+2 Školy matematiky Milan Šťastný. Více informací se o 2+2 škole matematiky dozvíte na www.2plus2liberec.cz.

2+2 škola matematiky České Budějovice
2+2 škola matematiky Plzeň

Latest Posts

Nenech si ujít