Současná situace přeje rekonstrukci bydlení. Víte proč?

Máte pocit, že jste během lockdownu ustrnuli na místě? Potřebujete změnu a nový impuls? Přejete si moderní šatnu, pracovnu, koupelnu nebo kuchyň přesně podle vašich představ? Pak se pusťte se do rekonstrukce bydlení. Nikdy totiž nebyla lepší doba.

Kdo si pomyslel, že lidé během lockdownu budou nečinně pobývat doma, byl na omylu. Omezení pohybu a restrikce spojené s onemocněním covid-19 totiž vzbudily nečekaný trend. Zájem o rekonstrukce bydlení. Přestože obchody s nábytkem byly, a do uzávěrky tohoto článku jsou stále zavřené, Češi nelenili a dostatek volného času využili k modernizaci interiérů. Podle ekonomů totiž významně stoupla poptávka po řemeslnících. A tento trend se podle predikcí ponese po celý letošní rok.

Proč se teď pustit rekonstrukce?

Spousta volného času

Omezení volnočasových aktivit, uzavření sportovišť, obchodů a kulturních akcí s sebou přináší nadbytek volného času. A právě volný čas je skvělou příležitostí pro kreativní naplánování rekonstrukce a obstarání řemeslníků.

Změna prostředí

Modernizace interiéru, výměna vybavení nebo jen vymalování pokoje přináší do života radost a nové impulsy. Navíc upravené, hezké a útulné prostředí zvyšuje koncentraci. Ať už studujete, nebo pracujete na home office, rekonstrukce vám vždy prospěje.

Výhodné financování

Nikdy za posledních deset let nebyla lepší doba k rekonstrukci a k pořízení vlastního bydlení. Úrokové sazby hypoték totiž klesly na minimum. Například úvěr na bydlení od Modré pyramidy lze získat s úrokovou sazbou od 2,29 %. Díky tomu se nákup, nebo rekonstrukce nemovitostí staly dostupnější i pro mladé lidi bez větších úspor.

Z čeho rekonstrukci financovat?

Hlavním zdrojem financování rekonstrukce jsou bezesporu vlastní úspory. Co ale dělat, když vám část financí schází, nebo když se nechcete vydat ze všech úspor? Nabízí se dvě možnosti. Rekonstrukci odložit, nebo si půjčit. S externím financováním vám pomůže buď rodina, nebo zavedené banky a stavební spořitelny. Jak již bylo zmíněno, výhodnému financování úvěrem přejí nízké úrokové sazby. A právě díky sníženým úrokovým sazbám registrují banky a stavební spořitelny rekordní zájem o úvěry na rekonstrukce.

Výhodná půjčka na rekonstrukci bez zajištění

Jedním z produktů, které se nabízí, je Rychloúvěr od Modré pyramidy, se kterým lze získat až 800 000 Kč bez nutnosti zastavovat nemovitost nebo shánět ručitele . To znamená, že nemusíte ručit vaším bytem, nebo jinou nemovitostí.

Půjčka na rekonstrukci je účelovým úvěrem. Získané peníze proto využijete na stavební práce, výdaje za materiál nebo na vybavení domácnosti. Výdaje je nutné doložit fakturami, nebo účtenkami. Vždy si proto všechny účtenky pečlivě schovávejte.

K přednostem Rychloúvěru od Modré pyramidy patří nízká úroková sazba, zdarma zřízení úvěru a volitelná doba splátek s rozložením až na 20 let. Tak na co ještě čekáte? Pustíte se do rekonstrukce?

Latest Posts

Nenech si ujít