Rozhodla jste se pro home office, ale nevíte si rady se zařizováním pracovny?

Podle statistik ještě ke konci roku 2019 pracovalo na dálku jen 4 % Čechů. Pandemie koronaviru však zamíchala kartami ekonomiky tak důkladně, že se do home office přestěhovala většina ekonomicky aktivního obyvatelstva. Pro některé lidi to byl přesun dočasný, jiní našli v novém pracovním prostředí zalíbení. Pokud patříte do druhé skupiny a řešíte, jak pracovnu vyladit k obrazu svému, vezměte si k srdci následující doporučení.

Kde pracovat?

Máte nevyužívanou místnost, kterou můžete proměnit na útulnou pracovnu? Neváhejte ani vteřinu a udělejte to. Takové řešení je mnohem lepší než integrace do části místnosti, která slouží i k jinému účelu. V samostatné pracovně budete mít klid – a ten je pro práci nejdůležitější. V menším bytě budete muset najít alternativu. Zřejmě se bude jednat o nenápadné zákoutí, výklenek či kumbálek.

Bez čeho se v pracovně neobejdete?

Zařízení pracovny neberte na lehkou váhu. Naopak se snažte, aby se ve všech směrech vyrovnala kanceláři. „Must have“ jsou dostatečně rozměrný pracovní stůl, ergonomické křeslo, ale také nábytek, který poslouží jako úložný prostor pro dokumenty, pomůcky, nástroje a další věci, bez nichž se při práci neobejdete.

Foto: Interie.cz

A nepodceňujte ani další aspekty příjemného interiéru. Alfou a omegou je dostatek denního světla. Nepleťte si ho však s přebytkem a pořiďte si záclony či závěsy – v případě potřeby třeba zatemňovací. 

Pozor na barvy a materiály

Pro pracovnu platí podobná pravidla jako pro ostatní místnosti. Také v jejím případě hraje při výběru barev a materiálů ústřední roli účel využití daného prostoru. Vyvarujte se rušivých elementů, které by vás mohly vytrhávat z pracovního „flow“ – žádoucí jsou přirozené materiály a barvy, které povzbuzují pracovní morálku a soustředěnost.

Latest Posts

Nenech si ujít