Pět způsobů na využití magnetů nejen o Vánocích

Jak využít magnetickou sílu na vánoční i jiné období roku? Přinášíme pět nápadů. Vyrobte si pomocí magnetů zavírání dárkových krabiček, kuličkové ozdoby, magnetické dekorace, využijte magnety v galanterii a nacvakněte je třeba na ledničku. Pokračování v článku.

Neodymové magnety mají velkou sílu. Udrží mnohem více než samy váží. Výborně se tak hodí pro vytvoření magnetických dárečků, ozdob a dekorací nejen na Vánoce. Podívejte se a vyzkoušejte některý z nápadů.

1) Magnetické zavírání dárkových krabiček a dóz

Návodů na výrobu dárkových krabiček je všude dost. Dají se vystřihnout ze staré krabice a polepit například dárkovým balicím papírem. Ale jak vyřešit zavírání? Dobře vám k tomu poslouží samolepicí kotoučové magnety nebo kvádry. Na jednu stranu chlopně nalepte magnet, na druhou pak základnu z ocelového plíšku. Hotovo máte během pár minut. Víčko bude držet pevně zavřené. Omrkněte celý návod na magnetické zavírání dárkových krabiček.

2) Ozdoby z magnetických kuliček stavebnice NeoCube

216 magnetických kuliček je součástí magnetické stavebnice NeoCube. Můžete je sestavit do nekonečně mnoha geometrických tvarů a 3D objektů. Když si zrovna nebudete s magnetickým hlavolamem hrát, poslouží třeba k vytvoření ozdob na vánoční stromeček.

3) Magnetické dekorace z pivních a korkových zátek

Tsss.“ Zvuk otevření pivní lahve mají pánové rádi. Víčko z vypité lahve se hodí k vytvoření barevných dekorací. Nalepte na zátku pomocí tavné pistole malý kotoučový magnet a pomalujte ji barvami. Neodymový magnet můžete přilepit i ke korkovému špuntu od vína. A magnetické dekorace jsou na světě!

Způsoby využití magnetů, Foto: Magnetik.cz

4) Magnety na šití bytové galanterie

Vybavujete byt? Může se hodit 6 tipů pro šicí potřeby. Ušijte si dekorace s magnety. Vyrobit se z nich dá spínací stuha na závěsy, rychloupínací stínítko k lampě, stojánek na jehly a špendlíky, organizér na malé šicí příslušenství i držák na cívky. To všechno mohou zároveň být pěkné dárečky pro vaše blízké.

5) Vlastní magnetky na lednici

Magnetické fólie jsou vhodné pro výrobu vlastních magnetek na lednici – další tip na dárek. K tomuto účelu je vhodná samolepicí magnetická fólie. Seženete ji v různých rozměrech. Fólie se dá stříhat běžnými nůžkami a použít na magnetky. Co na jejich tvorbu využít? Pár nápadů přikládáme:

  • přilepte k magnetické fólii fotografie, pohlednice,
  • nalepte na fólii použité jízdenky, vstupenky, letenky,
  • několik poštovních známek u sebe, jako magnetka, vypadá parádně,
  • místo tištěných papírů se dají k fólii nalepit i sušené listy a lístky či květy.

Příjemnou zábavu!

Latest Posts

Nenech si ujít