Zdroj: Pixabay.com

Není nad to dopřát si v momentálním počasí šálek dobrého čaje. Ať už je to černý, zelený nebo ovocný je otázkou našeho vlastního vkusu. Co ale trochu s tímto nápojem experimentovat?

Při nedávné návštěvě britského souostroví jsem si za pár dnů oblíbila jejich typický národní nápoj – čaj. K snídani, po obědě, čaj o páté, před spaním. Kdykoliv se naskytne vhodná chvilka, jde se na čaj. Dostanete ho kdekoliv. Na londýnské Oxford Street i v zapadlém pajzlíku v zapadlé vesničce neznámo kde. Nikde se neptají, jestli pijete čaj s mlékem nebo bez. Tady se nehraje na roli vkusu, Angličané zásadně pijí čaj s mlékem. Bez debat.

Brusinky, jahody i lesní ovoce

Specializované čajovny, kde si potrpí na společenské šaty a striktní dodržování etiky, nabízejí kvalitní čaje. Podle toho pak vypadá i cena. Menší čajovny a hospůdky se s tímto národním nápojem moc nepárají. Hlavní je, že Vás to zahřeje v sychravém počasí. Aby návštěvníkům hořký černý čaj již nelezl na nervy, tak přidají pár neobvyklých přísad a dějí se doslova divy. Oblíbeným druhem je kombinace černého nebo zeleného čaje se lžičkou brusinkové marmelády a hnědým cukrem. Podobnou lahůdku skýtá i Earl Grey s jahodovou marmeládou a citronovou šťávou.  U obou druhů postačí, když čaj necháte pár minut vylouhovat a následně do něj přidáte lžičku brusinkové nebo jahodové marmelády a pár kapek citronové šťávy. Pro zpestření chuti se mohou přidat i kousky čerstvých jahod.

Pravou atmosféru Vánoc naladí černý čaj se skořicí a lesním ovocem. Na jeho přípravu Vám bude stačit mražené lesní ovoce, které necháte rozmrazit. Na jeden šálek čaje postačí dvě lžičky ovoce smíchané s hnědým cukrem. Ty přidáte do šálku černého nebo zeleného čaje, ve kterém je kousek skořice.

Pokud seženete v obchodě i levandulový sirup, pak zkuste přidat pár kapek sirupu do zeleného čaje. Pokud se Vám naskytne možnost ochutnat tuto kombinaci v čajovně, pak neváhejte. Jemné aroma levandule výrazně podtrhává chuť zeleného čaje.

Čokoládová tečka

Nejlepší nakonec? Lahůdka všech závisláků čokolády. Na téhle kombinaci není žádná věda. Postačí k tomu černý nebo mátový čaj, lžička cukru a sáček čokoládových bonbónů. Pokud máte rádi specifickou chuť i aroma máty, pak si dopřejte mátové čokoládové bonbóny. Delikátní!

Komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.