Juliette

Cup of Tea

Zdroj: Pixabay.com

Zdroj: Pixabay.com

Není nad to dopřát si v momentálním počasí šálek dobrého čaje. Ať už je to černý, zelený nebo ovocný je otázkou našeho vlastního vkusu. Co ale trochu s tímto nápojem experimentovat?

Při nedávné návštěvě britského souostroví jsem si za pár dnů oblíbila jejich typický národní nápoj – čaj. K snídani, po obědě, čaj o páté, před spaním. Kdykoliv se naskytne vhodná chvilka, jde se na čaj. Dostanete ho kdekoliv. Na londýnské Oxford Street i v zapadlém pajzlíku v zapadlé vesničce neznámo kde. Nikde se neptají, jestli pijete čaj s mlékem nebo bez. Tady se nehraje na roli vkusu, Angličané zásadně pijí čaj s mlékem. Bez debat.

Brusinky, jahody i lesní ovoce

Specializované čajovny, kde si potrpí na společenské šaty a striktní dodržování etiky, nabízejí kvalitní čaje. Podle toho pak vypadá i cena. Menší čajovny a hospůdky se s tímto národním nápojem moc nepárají. Hlavní je, že Vás to zahřeje v sychravém počasí. Aby návštěvníkům hořký černý čaj již nelezl na nervy, tak přidají pár neobvyklých přísad a dějí se doslova divy. Oblíbeným druhem je kombinace černého nebo zeleného čaje se lžičkou brusinkové marmelády a hnědým cukrem. Podobnou lahůdku skýtá i Earl Grey s jahodovou marmeládou a citronovou šťávou.  U obou druhů postačí, když čaj necháte pár minut vylouhovat a následně do něj přidáte lžičku brusinkové nebo jahodové marmelády a pár kapek citronové šťávy. Pro zpestření chuti se mohou přidat i kousky čerstvých jahod.

Pravou atmosféru Vánoc naladí černý čaj se skořicí a lesním ovocem. Na jeho přípravu Vám bude stačit mražené lesní ovoce, které necháte rozmrazit. Na jeden šálek čaje postačí dvě lžičky ovoce smíchané s hnědým cukrem. Ty přidáte do šálku černého nebo zeleného čaje, ve kterém je kousek skořice.

Pokud seženete v obchodě i levandulový sirup, pak zkuste přidat pár kapek sirupu do zeleného čaje. Pokud se Vám naskytne možnost ochutnat tuto kombinaci v čajovně, pak neváhejte. Jemné aroma levandule výrazně podtrhává chuť zeleného čaje.

Čokoládová tečka

Nejlepší nakonec? Lahůdka všech závisláků čokolády. Na téhle kombinaci není žádná věda. Postačí k tomu černý nebo mátový čaj, lžička cukru a sáček čokoládových bonbónů. Pokud máte rádi specifickou chuť i aroma máty, pak si dopřejte mátové čokoládové bonbóny. Delikátní!

Exit mobile version