Cena zlata bude dál růst, a to přes krátkodobý pokles

Odborníci na investování radí využít krátkodobý pokles ceny zlata k jeho nákupům. Zlato roste totiž dlouhodobě a v době pandemických opatření a současných ekonomických problémů je jednou z mála jistých investicí.

I drobní střadatelé již přišli na chuť zlatu

Zlato už dávno není jen vhodnou investicí pro bohaté. Právě naopak. Stalo se oblíbeným způsobem drobných střadatelů, jak zhodnotit vydělané peníze i ochránit majetek před poklesem jeho hodnoty. Na rozdíl od investování do akcií, ale třeba i do nemovitostí, jde o investici, ke které nemusíme mít příliš velké povědomí o financích, akciových trzích a ekonomice. Sledovat, jak se vyvíjí cena zlata, je jednoduché i pro laika. Důležité však je především to, že zlato a cena tohoto kovu roste již 10 let a odborníci nepředpokládají, že by se tento nárůst jen tak zastavil.

Co byste měli vědět o ceně zlata?

Jak již bylo řečeno, trend je jasný, o zlato je zájem a cena zlata roste dlouhodobě. S příchodem první vlny koronavirové krize cena ve velice krátkém čase poskočila dokonce o 30 %. Díky tomu překonalo zlato krátce po sobě hned dvakrát svůj rekord a bylo nejdražší v historii. Předpokládá se, že by ještě letos mohlo atakovat cenu dříve téměř nepředstavitelnou – 2300 amerických dolarů za trojskou unci.

Je čas na nákup zlata

Zlato roste dlouhodobě, ale v křivce růstu se vždy objevují krátkodobé poklesy jeho hodnoty. Jde o řádově dny či týdny. Často tento pokles předchází následnému strmému nárůstu ceny. Tato fáze je tady i nyní. Cena zlata krátkodobě poklesla o 10 %.

Nakupujte pouze investiční zlato

Investičním zlatem jsou pouze investiční zlaté slitky a investiční zlaté mince. Rozhodně nenakupujte zlato jako šperky, surové zlato či akcie zlato těžících firem. Nakoupit investiční zlato dnes lze bezpečně i prostřednictvím e-shopu. Lídrem je e-shop Zlate-mince.cz. Navštívit máte možnost i jeho pražskou prodejnu v Obecním domě.

Pozn: Informace v článku nejsou investorským doporučením.

Latest Posts

Nenech si ujít