Zkus své štěstí – třeba v LONDÝNĚ!!!

Polovina prázdnin už je za náma. Co máš v plánu dál? Nechceš se jen „flákat“ po festivalech, koncertech a koupalištích (což je samozřejmě také fajn)? Chceš si vydělat peníze na zbytek roku, poznat nové lidi, změnit prostředí, zkusit něco nového a nasát atmosféru velkoměsta?

Není nic jednoduššího než se vydat hledat své štěstí za hranice naší krásné země. Co třeba Londýn? Ačkoli se to může zdát jako dlouhá doba, ty 2 až 3 měsíce prázdnin utečou jako voda. A kdy jindy, než o prázdninách můžes sbalit kufr a jet někam, jak se řiká na zkušenou? Stačí se jen rozhodnout, sebrat rozum do hrsti, zavřít strach z nového někam hluboko a vyrazit! Protože víme jaké to je, rozhodnout se a vyrazit nové výzvě naproti, rozhodli jsme se ti dát pár tipů a rad, kdyby jsi náhodou chtěla své štěstí hledat právě v krásném historickém Londýně! A to nejen o prázdninách!

Autor: Blanka
Autor: Blanka

KDE ZAČÍT?

Pokud nemáš to štěstí a nemáš v Londýně žádné přátele u kterých by jsi mohla složit hlavu, zkus stránky www.gumtree.com. Zde můžeš najít cokoli. Jak práci, tak i ubytování, nebo si zde ale také koupit pejska a půjčit auto.

Co se týče práce. Doporučujeme ti jednu z nejlepších a nejserioznějších stránek – www.caterer.com. Pokud chceš pracovat v hotelu, pubu, restauraci, … Tvoje cesta by měla začít zde!

Poté co už budeš mít své místo, kde složit hlavu a budeš mít po úspěšném pohovoru, nastává období asimilace. Soužití s městem. Hned jak dostaneš své NINO (National Insurance Number) číslo, které se dává cizincům na základě pracovní smlouvy a potvrzení o místu bydliště, a budeš-li stále po městě bloudit s mapou a Oyster kartou (Londýnská Opencard;)) v kapse, stáhni si do svého chytrého telefonu aplikaci Citymapper! Nejen, že tě jednoduše navede kamkoli ve městě, ale díky ní se lehce vyznáš v metru, v overgrandu, v autobusové dopravě, ale také se budeš cítit bez mapy opravdu jako místní. Což je vždy příjemnější. 😉

londýn stránky

POZOR

Co ti může dělat velký problém je doprava! Ano, jezdí se zde naopak než jsme my zvyklí! Proto se pořádně rozhlédni než přejdeš silnici. Vedlé díky tomu, kdo vymyslel v Anglii popisky na přechodech pro chodce – LOOK LEFT / LOOK RIGHT !

Dále si VŽDY zajďi na záchod doma, v práci nebo u přátel! Protože najít veřejné WC je zde zázrak! A přece nechceš čekat tu frontu v Costa coffee! Navíc, co si budeme povídat, ty záchody nejsou zrovna, kdo ví co nádherného.

A zpátky k dopravě. Řidiči krásných doble-deckerů jsou sice milí, ostatně jako všichni v Londýně, ale co se týče zatáček, rychlosti a dodržování vzdálenosti nejsou zrovna nejbezpečnější. Proto si vždy snaž sednout a hlavně nescházej za jízdy z vrchního patra dolů!

Myslíš si ráno, že bude pršet? Nebo to vypadá na krásných 28 stupňů? Nenech se ošálit. Počasí tady nikdy neni takové, jak se na první pohled zdá. A k tomu neexistuje žádná rada. Buď se s tím smířiš nebo se upečeš vedrem či promokneš. Tak i tak to trvá jen chvíli a při závěru dne se tomu zasměješ.

ČAS NA ZÁBAVU

Čím je Londýn kouzelný je neskutečné množství parků! Zde si můžeš kdekoli roztáhnout deku, dát si něco dobrého k jídlu, přečíst si knihu nebo se jen tak natáhnout a pospat si! Ne, nikdo se na tebe nebude dívat s povytaženým obočím. Tady to totiž dělají všichni. Ovšem pozor, parky se na noc zamykají, takže ať se z tebe nestane v noci potrava pro místní drzé veverky.

Pokud chceš dělat i něco pro své zdraví, běhání je zde na denním pořádku. Takže si do kufru nezapomeň tenisky. A jestli si myslíš, že doma neběháš a tady taky nebudeš, síla davu tě dostane a už budeš mezi miliony turisty i ty hledat na Oxford street tenisky a běhací úbor.

Co by to bylo za článek, kdyby zde nebyla alespoň jedna zmínka o restauraci a baru! Nejlepší drinky, koktejly a skvělé prostředí, kde se každý cítí skvěle, se nachází přímo v samotněm centru města, 4 minuty chůže od Piccadilly Circus. Restaurace MASH ! Přesně tam se vydej! Jejich drink Boston tee party je neuvěřitelný a my vám ho s chutí doporučujeme! Pokud máš hlad, neváhej si zde dát i pravé, šťavnaté steaky a k tomu domácí chilli hranolky s výtečnou domácí tatarkou. Jedna porce ti rozhodně nebude stačit!

Ať se rozhodneš zbytek prázdnin užít jakkoli, přejeme ti hodně štěstí a vám, kdo se rozhodl vycestovat, vedle štěstí přejeme také pevné nervy! A hlavně nezapomeňte – S úsměvem jde vše líp! 🙂

Latest Posts

Nenech si ujít