Zajeď si na kafe po vzoru Francie, Belgie a Itálie

Také tě otravují přeplněné tramvaje, ale jezdit do práce, do školy či na kafe s kamarádkou autem se ti nevyplatí, a pěšky bys musela jít minimálně hodinu předem? Dnes tu pro tebe máme pár dobrých tipů, jak se vyhnout bakteriemi přeplněné hromadné dopravě a přitom se všude dostat rychle a pohodlně.

Kolo

Jednou z variant je kolo. Bohužel málo k vidění jsou na našich silnicích ta krásná stará kola, kterými se přepravují z místa A do místa B například ve Francii. U nás je to pouze samé horské či trekingové kolo. Ano, projížďka na kole je sice ideální varianta, ovšem po městě si jen stěží můžeš vyjet v letních šatech s kabelkou na „horskáči“. Raději si zkus zanechat trochu toho stylu a inspiruj se u samotných Francouzek.

Elektrokolo

Pokud máš strach, že se zadýcháš i po rovince a že na kafe za kamarádkou dojedeš akorát tak zpocená a červená, potom vsaď na elektrokola. I v samotném Bruselu úředníci jezdí po městě raději na elektrokole. Jedná se o rychlou a vcelku pohodlnou variantu, jak se dostat na místo určení bez zbytečného čekání v silniční koloně, a ještě si stihneš pročistit hlavu na čerstvém vzduchu.

Máš-li pocit, že elektrokolo je ideálním dopravím prostředkem pouze pro starší ročníky, potom se zaleť podívat na jih Evropy do Španělska. Tam frčí elektrokola u všech generací a nejvíce u místních studentů. Ti jistě právě oceňují především finanční úsporu. Nejen, že nepotřebuješ žádné řidičské oprávnění, ale ani žádný benzín. Kolo stačí nabít a vyrazit.

Zdroj: www.kentoya.cz
Zdroj: www.kentoya.cz

Skútr

Poslední možností, jak si elegantně zajet do města, jsou skútry. Kdo by nemiloval filmy z prostředí Itálie, kde se v úzkých klikatých uličkách projíždí hlavní hrdina až do cíle ke své milé. Ano, tuto utkvělou romantickou představu má jistě mnoho z nás. Ale nač jezdit až do Itálie, když se na skútru můžeme projíždět i u nás.

Výhodou tohoto dopravního prostředku je, že na rozdíl od běžné motorky se nemusíš bát, že bys na křižovatce upadla i s ní. Navíc ti postačí řidičský průkaz skupiny B a cenová relace skútru je velmi příznivá. Pokud tě zajímají další výhody, pak si přečti 7 důvodů, proč si konečně pořídit skútr.

Zdroj: www.kentoya.cz
Zdroj: www.kentoya.cz

Latest Posts

Nenech si ujít