Zahrada na niti: dovol svým rostlinám létat

Z každého květinářství si můžeš odnést uvázanou kytici růží, gerber či slunečnic, žíhanou či jednobarevnou orchidej vsazenou do celofánového ochranného obalu nebo proutěný květináč pro svou pokojovou květinu. V zahradnictví zase seženeš tolik oblíbené citrusové stromky, bonsaje a kaktusy s kvítky všech možných barev. Kam ale pro rostlinky, které levitují?

V centru Prahy se v ulici zvané Školská nachází dům s popisným číslem 7. Nalevo od hlavního vchodu spatříme výlohu, za níž se pravděpodobně otáčí hlava každého kolemjdoucího. Není divu, to co nás za sklem uchvátí, jsou ladně se „vznášející“ a elegantně vypadající rostliny, jež připomínají japonské oázy ideální pro odpočinek. Vítejte v Zahradě na niti.

Základním kamenem tohoto originálního obchůdku je tzv. kokedam. Jedná se kouli z mechu, která svou funkcí zastupuje květináč, ať už je rostlina umístěna ve výšinách pokoje nebo je položena na okrasném talířku. Kokedam vyrábí ručně sama majitelka obchodu a vsazuje do něj převážně pokojové typy květin. Kromě klasických orchidejí v kokedamu na niti nalezneš i bazalku, olivovník nebo fíkus.

Zdroj: zahradananiti.cz
Zdroj: zahradananiti.cz

Pokud máš smysl pro detail, zaměř se také na terária a skleněné baňky, které Zahrada na niti nabízí. Ty si můžeš koupit už naplněné zeminou, kamínky, skleněnými zvířátky či květinou samotnou. Nic nebrání tomu, aby sis v prázdné koupené baňce vytvořila mini zahrádku dle své fantazie.

Péče o kokedamy není nikterak náročná. Smáčení do kyblíku s vodou, (jak se kokedamy zalévají) se liší v závislosti na druhu rostliny a okolní teplotě.

Zdroj: zahradananiti.cz
Zdroj: zahradananiti.cz

K zodpovězení dalších dotazů o těchto jedinečných a nápaditých produktech navštiv internetové stránky nebo zavítej přímo do prodejny ve Školské ulici na Praze 1. Levitující kokedam či prosklené terárium bude jistě příjemným doplňkem do každého bytu a potěší tebe i osobu, jíž tímto vánočním dárkem obdaruješ.

Latest Posts

Nenech si ujít