Všude kolem černý les – audiokniha pro milovníky dechberoucích thrillerů

Prvotina thrilleru anglické spisovatelky Ruth Ware, s podtitulem Někdo chystá svatbu a někdo vraždu, se dočkala krátce po vydání knižní podoby i své audio verze.  Audiokniha Všude kolem černý les je plná překvapení a nečekaných zvratů, které pramení z nevyřešených křivd studentských přátelství a lásek. Knižní verzi vydala začátkem května Leda a Audiotéka přichází s audioknihou, které propůjčila hlas Simona Postlerová.

 

vsude-kolem-cerny-lesLeonora je spisovatelka detektivek a žije sama spokojeně, až do té doby, než dostane pozvání na rozlučku se svobodou své dávné kamarádky z dětství. Háček je v tom, že svoji kamarádku skoro deset let neviděla. Hned v úvodu to nevěstí nic dobrého. Po dlouhém váhání přijme pozvání do domu na kraji lesa, v zemi nikoho, která samo o sobě nahání hrůzu. Co se děje v průběhu je také svým způsobem zvláštní a nepředpokládané. Podivný sled událostí a v posluchači tím pádem vzrůstá také napětí. V noci dojde k osudné události …

Příběh plný podivných situací a mezilidských vztahů, v nichž hraje hlavní roli nejen přátelství a dávná studentská láska, ale především manipulace a závist.. Co se stalo, kdo je mrtev a jak to vše bylo? Co je pravda a co všechno přinášejí myšlenky? To je ideální téma pro audioknihu, kdy jsou posluchači v očekávání k řešení příběhu a celé situace.

 „Kniha se mi četla ve zvláštním napětí, tak  jak je v napětí napsaná. Měla jsem pocit, že jsem součástí příběhu, a na druhou stranu jsem cítila krásnou svobodu, že jak si to prožiju, tak to předám, vlastně kousek sebe. Moc mě práce těšila,“  řekla o audioknize její interpretka Simona Postlerová.

Anotace audioknihy

ROZLUČKU PŘED SVATBOU…

Leonora, spisovatelka úspěšných detektivek, žije sama celkem spokojeným životem v Londýně, až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé kamarádky Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s většinou z nich má společné pouze to, že se znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. Zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí a spolu s další přítelkyní se rozhodnou, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události…

NAVŠTÍVÍ SMRT

Leonora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?

Simona Postlerová

postlerovaHerečka, dabérka a hlasová poradkyně. Po gymnáziu vystudovala herectví na pražské DAMU a už behem studia hostovala v Narodním divadle, kde po studiích získala stálé angažmá. Zahrála si také v Karlínském divadle a divadle Ungelt. Od roku 1992 je členkou divadla Na Vinohradech. Hrála v televizních seriálech Chlapci a chlapy, Četnické humoresky, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, ve filmech Jedna kočka za druhou, Experti a také v mnoha televizních inscenacích. Simona Postlerová se také hodně věnuje dabingu, kde měla mimo jiné příležitost dabovat Samanthu Carterovou v seriálu Hvězdná brána, Audrey Hepburnovou ve filmu Snídaně u Tiffanyho, Moniku Bellucci ve Matrix Reloaded. Všude kolem černý les je druhou zkušeností Simony Postlerové s audioknihou, tou první byla namluvená kniha Tančím tak rychle, jak dokážu.

Ruth Ware

Spisovatelka vyrostla v Lewes, v Sussexu, na jižním pobřeží Anglie. Po ukončení studií na Manchester University se usadila v Paříži a poté se přestěhovala do Severního Londýna. Pracovala jako servírka, prodavačka knih, učitelka angličtiny a tisková mluvčí. Je vdaná a má dvě děti. Všude kolem černý les je jejím prvním thrillerem, který si ihned po svém vydání získal velikou oblibu čtenářů a dostal se mezi nejúspěšnější debuty v tomto žánru.

Audioknihu zakoupíte na stránkách Audioteka.cz, kde si zdarma můžete stáhnout prvních 50 minut.

Latest Posts

Nenech si ujít