Být jako Marilyn!

Zdroj: wikimedia.org

Už při vyslovení jejího jména mi na mysli vytane krásná blondýnka v bílých šatech z filmu Slaměný vdovec. Sukně se jí zvedá do nebezpečných výšin. Sexsymbol všech dob, filmová diva, jejíž sláva nepohasíná, modelka, producentka – Marilyn Monroe a její svět.

Kdo byla Norma?

Dalo by se říct, že Marilyn byla docela obyčejná holka odvedle. Milovala jógu, přestože v 50. letech si lidé pod tímto názvem spíše představovali čínské jídlo. Jejím velkým vzorem byl americký prezident Abraham Lincoln. Trpěla dyslexií. Tak jako každá z nás i ona hledala chyby na svém těle. Svůj nos a bradu považovala za nehezké, a tak si je nechala chirurgicky vylepšit. V mládí pracovala jako obyčejná dělnice ve firmě na padáky. Zde si jí všiml armádní fotograf David Conover, který jí vyšlapal cestu ke slávě.

„Muž je jako koberec. Položte ho dobře hned napoprvé a můžete po něm šlapat celý život.“

Vdavky z rozumu

Marilyn neměla lehké dětství. Matka trpěla duševní chorobou, otec byl neznámo kdo a chudák dítě muselo vystřídat 11 pěstounských rodin a 2 roky prožít v sirotčinci. A tak se stalo, že se tehdejší Norma Bakerová vdávala v neuvěřitelných 16 letech za člena obchodního loďstva Jamese Doughertyho, aby se nemusela vrátit zpět do sirotčince v rodném Los Angeles.  Láska vydržela „neuvěřitelné“ 4 roky (na Marilyn docela slušný výkon), důvodem k rozvodu byla dlouhá odloučenost kvůli Jamesově zaměstnání. Marilyn se poté vdala ještě dvakrát. Ani jedno manželství jí však nevydrželo. Že by však byla světice se říct nedá. Postelí jí prošla taková jména jako Elvis Presley, Frank Sinatra a Marlon Branod. Do dějin se zapsala aférka s tehdejším senátorem Kennedym.

„Když jdu spát, mám na sobě jen Channel No. 5.“

Pozdní příchod na plac, nenaučený text, drogy a alkohol… Ano, i takhle se natáčí film.

Její problémy vyvrcholili naneštěstí při její největší roli ve filmu Někdo to rád horké. Mívala až několikahodinové zpoždění, nedokázala natočit ani krátkou scénu, neustále kouřila a velice často bývala pod vlivem alkoholu. Tony Curtis měl prý pocit, jako kdyby líbal popelník. Přes tento fakt natočila Marilyn 29 filmů, vyhrála Zlatý Glób a stala se úplně první playmate časopisu Playboy.

„Sláva je jako kaviár. Je krásné jíst kaviár, ale když ho máte každý den… Znáte to.“

Její sláva nezašla ani několik desetiletí po její smrti. V roce 1995 jí časopis Empire zvolil za Nejvíce sexy herečku všech dob. Časopis Playboy se nedržel pozadu a o 4 roky později jí udělil prvenství v kategorii Nejpřitažlivější ženy 20. století a magazín People jí zvolil Nejvíce sexy ženou 20. století.

Tak jako její život byl jedna velká show, tak ani její smrt nebyla jen tak obyčejná. Předem připravená vražda nebo sebevražda? Kdo ví!

Můj typ? Jestli Váš obdiv k Marilyn neskončí tímhle článkem, tak si rozhodně přečtěte její životopis od Donalda Spoto. Je plný fotografií a informací, které se v médiích jen tak nedozvíte.

Latest Posts

Nenech si ujít