Vánoční Dyzajn márket plný originálů

Zdroj: scontent-b-ams.xx.fbcdn.net

I přesto, že sníh býval tradičně jednou z prvních vlaštovek signalizující příchod svátků vánočních, v posledních letech tuto činnost převzaly především nákupní centra, která již od října obkládají elektrickými světýlky téměř každou zeď obchodů, dekorují své prostory barevnými kužely, jež mají symbolizovat košaté vánoční stromky a do uší nám pouští koledy, které „zpříjemňují“ náladu nákupčího. Celé je to jeden velký stereotyp, možná ještě větší než sníh samotný. Co si takhle užít víkend v jiných prostorách, jiné atmosféře a vybrat dárky, jež výrobní řetězce znají jen stěží?

Právě o prodej kvalitních a jedinečných šperků, kabelek či bytové dekorace se již několik let zasazuje Dyzajn márket. Výstava a prodejní akce originální tvorby českých návrhářů a designérů se uskuteční v neděli 15. 12. 2013 od 10:00 do 19:00 na piazzetě Národního divadla.

Zdroj: scontent-b-ams.xx.fbcdn.net
Zdroj: scontent-b-ams.xx.fbcdn.net

Těšit se můžeš na značky jako je třeba Minimon a její neotřelé šperky, vzorované punčocháče PipiPunk, ručně ilustrované diáře pohlednice či kalendáře Little ilustration nebo bez šicích strojů vyráběné kožené kabelky a tašky EGGO, kde je každý kousek originálem. Dyzajn márket také potěší fanoušky longboadů značkou LIL LU, ale i všechny malé děti roztomilými přírodními a textilními doplňky od Kuskus decor.

Zdroj: scontent-b-ams.xx.fbcdn.net
Zdroj: scontent-b-ams.xx.fbcdn.net

Kromě trhu samotného nebude chybět ani doprovodný program v podobě divadla pro nejmenší, kapely Carillon, jež naladí každého na tu správnou vánoční vlnu a svůj prostor také dostanou módní přehlídky. Organizátoři nezapomněli ani na občerstvení a tak si kávou z Mammacoffee, makronkami od Sweeties anebo třeba čerstvými domácími těstovinami značky PastaArt může spravit chuť každý návštěvník Dyzajn márketu.

Zdroj: scontent-b-ams.xx.fbcdn.net
Zdroj: scontent-b-ams.xx.fbcdn.net

Jestli jsou tvé plány na sobotní den stále ještě ve hvězdách, zajdi se na Dyzajn márket podívat. Kromě skvělé atmosféry zde najdeš něco, co leckterému obchodnímu domu chybí. Originalitu.