Užitečné a oblíbené kroužky? Jazyky pro nejmenší!

Dnešní děti to nemají lehké. Shodují se na tom laici i odborníci, kteří varují před tím, že jsou děti v současnosti přetěžovány. Obrovské množství zájmových aktivit a kroužků, které mají žáčci v rozvrhu den co den, se může negativně odrazit nejen na jejich fyzickém zdraví, ale především psychice. Dětský svět má být plný her a legrace, nikoliv povinností.

Najít zlatou střední cestu. Oddělit zrno od plev a vyfiltrovat nepotřebné zatěžující programy. To je jediný způsob, jak dítěti ulevit a nemít na něho přemrštěné nároky. Rozhodně bychom se měli vyvarovat od toho, abychom dítěti plánovali kroužky kvůli zaplácnutí volného času. Vzdělávací a zájmová aktivita by měla dítěti přinést užitek a něco ho formou hry naučit. Zářným příkladem dokonalého sebevzdělání je angličtina pro nejmenší.

Výuka cizích jazyků pro předškoláky, zdroj: jsfan.cz

Cizí jazyk se děti mohou částečně učit také na pohádkových postavičkách. K zabavení i rozvoji dětí můžete využít omalovánky s motivy pohádky Frozen – Ledové království, které si jednoduše doma vytisknete na tiskárně. Na omalovánkách s dětmi hravou formou procvičíte základní slovíčka, jako například vlasy, šaty, led, sníh a mnohé další.

Anglicky bez ostychu a předsudků

Její výhodou je, že začíná již v období před tím, než se dítě stane školou povinné. Dokonale nastartuje systém výuky formou hry, přičemž se dítě učí nové řeči nenuceně, legračně a zábavně. Děti se naprosto přirozeným způsobem a za pomoci oblíbených postav Steva a Maggie seznamují s prvními slovíčky. K angličtině tímto způsobem získávají pozitivní vztah, zbavují se již v rané životní fázi ostychu a připravují se tak na pokračování na dalších stupních studia. Výuka probíhá bez přítomnosti rodičů jednou týdně. 

Lekce francouzštiny

Přestože je angličtina vnímána jako světový jazyk, kterým se domluvíte vždy a všude, na paty jí šlape jazyk francouzský. Na světě francouzsky mluví miliony lidí a investovat do ní se rozhodně vyplatí. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Kurzy francouzštiny pro děti a dospělé jsou vyučovány ve společnosti rodilé mluvčí. Dětská výuka probíhá hravým pojetím. Lekce pro dospělé mají erudovaný charakter. Otevření kurzu je možné kdykoli během školního roku a je podmíněno přihlášením alespoň tří studentů. Studenti, kteří mají v JS FAN již zaplacený kurz angličtiny nebo španělštiny, mají nárok na slevu 10 % z ceny kurzu francouzštiny. 

V klidu si sedněte a bilancujte, co je pro vás i vaše děti přínosné. Zbavte se neužitečných povinností a investujte do budoucnosti. Volte takové aktivity, kterou mají potenciál a přitom budou všechny přítomné bavit.

Latest Posts

Nenech si ujít