TOP 10 audioknih, které budou hitem letošních Vánoc

V jednom z minulých článků jsme psali o „úžasnosti“ audioknih a o tom, jak jsou vhodným vánočním dárkem. Proto dnes přinášíme 10 TOP bestsellerů, které nesmí chybět pod žádným stromečkem.

  1. steve-jobs-duzeSteve Jobs

Jako prvním začněme vizionářem, kterého zná celý svět. Příběh Steva Jobse je velmi strnitý a mnozí jeho obdivovatelé ani z koutka duše netuší, čím vším si musel zakladatel Applu projít. Jeho život je plný úspěchů, stejně jako pádů, a to ať už těch osobních nebo pracovních.

  1. stolety-starik-ktery-vylezl-z-okna-a-zmizel-duzeStoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Znáte příběh Allana Karlssona? V jeho 100 letech se pro něj připravovala velkolepá oslava. On se ale rozhodl, že raději zmizí. Víte, kam? To se dozvíte v románu Jonase Jonassona. Tento nádherně ironický a vtipný příběh je stejně úspěšný, jako druhý autorův román Analfabetka, která uměla počítat.

  1. muz-jmenem-ove-duzeMuž jménem Ove

Hlavní hrdina knihy Muž jménem Ove je postarší protiva, který svým chováním otravuje vše kolem sebe. Jednoho dne se rozhodne, že spáchá sebevraždu, ovšem jak to dopadne, už neprozradíme. Román je až nápadně podobný knize Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Jenže tentokrát je autorem švédský spisovatel Fredrik Backam.

divadlo-jary-cimrmana-vsech-15-her-a-texty-na-ktere-se-nedostalo-duze

  1. Divadlo Járy Cimrmana

Od světových bestsellerů si zaskočíme k české tvorbě. Audiokniha Divadlo Járy Cimrmana přináší 15 her, při kterých smích nikoho neopustí. Od začátku do konce s úsměvem na rtech se zaposloucháte do hlasů Ladislava Smoljaka, Zdeňka Svěráka, Miloně Čepelky, Jaroslava Vozába a mnohých dalších.

ctyri-dohody-duze

  1. Čtyři dohody

Mezi TOP audioknihy jistě patří i kniha Čtyři dohody. Ta vychází z moudrosti starých Toltéků a v českém podání ji skvěle převyprávěl Jaroslav Dušek. Kniha vtipně poučuje o tom, že je důležité nevytvářet si jakékoliv domněnky a že je vhodné dělat vše tak, jak nejlépe dovedeme.

  1. muzi-kteri-nenavidi-zeny-milenium-1-duzeMilénium

Milénium je opravdovým světovým bestsellerem. Kriminální zápletka vtáhne do děje hned u prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Stejný úspěch zaznamenal i druhý díl Dívka, která si hrála s ohněm a stejně tak se mnozí s chutí pouští do pokračování s názvem Dívka, která kopla do vosího hnízda. Prozatím sérii uzavírá čtvrtý díl Dívka v pavoučí síti.

nemesis-duze

  1. Nemesis

Audioknihou roku se stal titul Nemesis od norského spisovatele Jo Nesbø. Audiokniha je vícehlasnou, tudíž se lze zaposlouchat do hlasu Igora Bareše, Tatiany Vilhelmové, Oldřicha Kaisera, Ladislava Freje a mnohých dalších. Detektivní příběh krom audioknihy Nemesis přináší i další počiny tohoto norského spisovatele. Za poslech zaručeně stojí i kniha Policie, Netopýr, Doktor Proktor a vana času, Červenka, Přízrak a Lovci hlav.

inovatori-duze

  1. Inovátoři

Pokud vás láká svět vynálezců, hackerů, géniů a nadšenců, kteří jsou součástí digitální revoluce, pak je audiokniha Inovátoři tou pravou. Zaposloucháte se nejen do příběhu o průkopnici v počítačovém programování (Ada Lovelaceová). Stejně tak významnou roli v digitálním světě hrají i inovátoři, jako je Bill Gates, Steve Wozniak, Steve Jobs nebo John von Neumann.

herkulovske-ukoly-pro-hercula-poirota-duze

  1. Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota

Milujete detektivky? Pak musíte mít audioknihu Herkulovské úkoly pro Hecula Poirota. Ta obsahuje 12 detektivních příběhů od legendární spisovatelky Agathy Christie. Královna zločinu napsala dech beroucí povídky, ve kterých se můžete i vy sami stát detektivy a pomoci vypátrat zločince.

born-to-run-zrozeni-k-behu-duze

  1. Born to Run – Zrozeni k běhu

Naší TOP desítku uzavírá audiokniha Born to Run – Zrozeni k běhu. Tento desátý tip se od ostatních celkem dost liší. Audiokniha je o sportu, o zranění i o nejlepších a nejšťastnějších běžcích světa. S příběhem se vydáte do Mexika a zažijete na vlastní „uši“ běh v extrémních podmínkách.

Navíc většina knih je namluvených charismatickým hercem a dabérem Martinem Stránským, jehož hlas velmi dobře všichni znají ze seriálu Dr. House. Ovšem ani dabér Filip Švarc nezaostává. I ten namluvil velkou část audioknih a svůj hlas propůjčil například Martymu v animovaném filmu Madagaskar.

AUDIOTEKA_CZVšechny zmiňované bestsellery a mnohé další najdete na stránkách Audioteka.cz. A co je nejlepší? Jestliže se rozhodnete audioknihu darovat pod stromeček, pak vám do Štědrého večera dorazí se 100% garancí.

Latest Posts

Nenech si ujít