Tim Burton v Praze

Tim Burton, podivínský režisér a jeden z největších fantastů současnosti navštíví Prahu. A bude to stát za to. Můžete se těšit na koncert i výstavu s bohatým doprovodným programem.

Kdo by neznal filmy jako Karlíka a továrna na čokoládu, Alenka v říši divů, Beetlejuice, Ďábelský holič z Fleet Street, nebo Mrtvá nevěsta. Kdo se však pod těmito filmy podepsal u nás ví málokdo. Jméno Tima Burtona není až tak známé. Neukazuje se na bujarých večírcích, neplní stránky bulvárních časopisů, přesto byste tohoto amerického režiséra se stále neučesanými vlasy na ulici nepřehlédli. Sám totiž vypadá jako jedna z hlavních postav svých výstředních filmů. Jeho „úchylkou“ je pochmurná atmosféra, trudný osud hlavních postav a nesnášenlivost Vánoc. Tu správnou image podivína mu dodává i jeho životní partnerka, herečka Helena Bonham Carter, jež je známá také jako čarodějka Bellatrix Lestrange ze série o Harry Potterovi.

25. března 2014 proběhne v Praze koncert filmové hudby napsané Burtonovo dvorním skladatelem Danny Elfmanem. Ve Smetanově síni Obecního domu zazní hudba například z Batmana, Střihorukého Edwarda, Mrtvé nevěsty, nebo Ospalé díry. Cena lístku se pohybuje od 900 do 2500 Kč, rozhodně je však o co stát. O tři dny později, 28. března, zahájí Tim Burton svůj pobyt v našem hlavním městě výstavou svých fotografií, skic, kreseb i maleb. Ta proběhne v Domě U Kamenného zvonu. Návštěvníci mohou navštívit relaxační zónu, nebo zhlédnout jeden z Burtonových filmů, které budou pravidelně promítány. Současně bude propagována i jeho kniha básní, která v České republice vyšla pod názvem Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy. Celá výstava končí 8. srpna 2014.

Výstavu si rozhodně nesmíte nechat ujít. Cena lístku je 190 Kč, ale zážitek, který si z výstavy přinesete je k nezaplacení.

Latest Posts

Nenech si ujít