The Cinematic Orchestra přijede do Prahy

Zdroj: Pixabay.com

Pražským Lucerna Music Barem se rozezní lahodné zvuky britské hudební skupiny The Cinematic Orchestra. Přesněji řečeno se 15. listopadu 2015 českým milovníkům smysly podněcující hudby zaryjí do uší futuristicko-pastorální zvuky za doprovodu jazzu. 

The Cinematic Orchestra je hudebně aktivní již od roku 1999. Jay Swinscoe, zakladatel a lídr skupiny, vede početnou skupinu hudebníků, kteří se spíše než nahrávání studiových alb věnují živým koncertům, kde se pak snaží hudbu přizpůsobit momentální atmosféře.

Členové The Cinematic Orchestra: Jason Swinscoe, Phil France, Luke Flowers, Tom Chant, Nick Ramm, Stuart McCallum

Elektronická hudba v doprovodu jazzu se posluchačům začala překvapivě líbit. Debutové album Motion (1999) bylo zvoleno posluchači pořadu Gilles Peterson´s Show albem roku. Během několika málo let vyšla další dvě studiová alba (Every Day, Ma Fleur), na které pěli ódy nejen milovníci kvalitní hudby, ale dokonce i kritici. The Cinematic Orchestra propojila během svého působení svůj talent i s mnoha známými hudebními umělci. Svůj hlas jim propůjčili například zpěvačka Fontella Bass nebo rapper Roots Manuva

Koncert The Cinematic Orchestra v Praze

Kdy: 15. listopadu 2015 od 20 hodin

Kde: Lucerna Music Bar, Vodičkova 704/36, Praha 1

Vstupenky: www.musicbar.cz

[vsw id=“QB0ordd2nOI“ source=“youtube“ width=“500″ height=“300″ autoplay=“no“]

Latest Posts

Nenech si ujít