T-anker, sluneční terasa OD Kotva

Zdroj: sxc.hu

Né nadarmo se jí řiká slunečňí terasa, tato restaurace totiž sídĺí v posledním patře obchodního domu Kotva na Náměstí Republiky na Praze 1 a tento velký prostor je vystaven slunečňím paprskům v letním období, ale i v období slunečních dní celého roku.

Terasa pojme okolo 10 stolečkú pro dva a 20 stolu pro 4 až 6 lidí. K dispozici je také vnitřní prostor restaurace pro asi dalších 30 lidí. V zimním období je terasa uzavřena z důvodu nekrytého a nevytápěného prostoru. Součástí restaurace je i malé dětské hřiště s klouzačkou či stolečkem na kreslení.

Denně je zde od 17. hodiny zahájeno odpolední grilování až do uzavření restaurace, která je do 22. hodiny a  to i o víkendech. Menu je denně obměňováno a skýtá nabídku o cca 6 chodech. Navíc je zde stálá nabídka z jídelního lístku, která není příliš bohatá, ale za to velice lákavá. Nápojový lístek už je o něco více rozmanitější a na své si zde přijdou i milovníci piva.

Personál je velice vstřícný a ochotný, hlavně pan provozní, který nás i bez rezervace nakonec usadil na terasu ač bylo všude obsazeno. S obsluhou už to bylo malinko horší, ale přikládám to tomu, že nas obsluhoval nováček a neměl zažitý svůj systém.

Ceny jsou velmi přijatelné, za grilované kuřecí prso se salátem s grilovanou hruškou a rozpečenou bagetkou chtěli 140 Kč, 0,2 l vína okolo 60 Kč.

Tohle místo je idealní na odpolední kávu s kamarádkou a vašimi ratolestmi, pracovní schůzky, romantickou večeři a nebo jen posezení u piva s přáteli či dámskou jízdu. Ať už se sem rozhodnete jít z jakéhkoli důvodu, vždy budete mít možnost se dívat „na nebe“ plné pražských věží.

A jak se sem vlastně dostanete?

Výtahem, který je po levém boku OD Kotva a vyveze vás přímo do srdce terasy.

Tohle místo pro mne znamená jedno z nejlepších míst v centru Prahy, kam se vždy ráda usadím…

Latest Posts

Nenech si ujít