Zdroj: sxc.hu

Né nadarmo se jí řiká slunečňí terasa, tato restaurace totiž sídĺí v posledním patře obchodního domu Kotva na Náměstí Republiky na Praze 1 a tento velký prostor je vystaven slunečňím paprskům v letním období, ale i v období slunečních dní celého roku.

Terasa pojme okolo 10 stolečkú pro dva a 20 stolu pro 4 až 6 lidí. K dispozici je také vnitřní prostor restaurace pro asi dalších 30 lidí. V zimním období je terasa uzavřena z důvodu nekrytého a nevytápěného prostoru. Součástí restaurace je i malé dětské hřiště s klouzačkou či stolečkem na kreslení.

Denně je zde od 17. hodiny zahájeno odpolední grilování až do uzavření restaurace, která je do 22. hodiny a  to i o víkendech. Menu je denně obměňováno a skýtá nabídku o cca 6 chodech. Navíc je zde stálá nabídka z jídelního lístku, která není příliš bohatá, ale za to velice lákavá. Nápojový lístek už je o něco více rozmanitější a na své si zde přijdou i milovníci piva.

Personál je velice vstřícný a ochotný, hlavně pan provozní, který nás i bez rezervace nakonec usadil na terasu ač bylo všude obsazeno. S obsluhou už to bylo malinko horší, ale přikládám to tomu, že nas obsluhoval nováček a neměl zažitý svůj systém.

Ceny jsou velmi přijatelné, za grilované kuřecí prso se salátem s grilovanou hruškou a rozpečenou bagetkou chtěli 140 Kč, 0,2 l vína okolo 60 Kč.

Tohle místo je idealní na odpolední kávu s kamarádkou a vašimi ratolestmi, pracovní schůzky, romantickou večeři a nebo jen posezení u piva s přáteli či dámskou jízdu. Ať už se sem rozhodnete jít z jakéhkoli důvodu, vždy budete mít možnost se dívat „na nebe“ plné pražských věží.

A jak se sem vlastně dostanete?

Výtahem, který je po levém boku OD Kotva a vyveze vás přímo do srdce terasy.

Tohle místo pro mne znamená jedno z nejlepších míst v centru Prahy, kam se vždy ráda usadím…

Komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.