Své tělo a krev zaslibte Impériu: Soutěž o knihu Jiskra v popelu

Jiskra v popelu je bestsellerem, který se čte jedním dechem. Pokud i vás baví fantasy a toužíte se začíst do děje, který vás již od první stránky nepustí, pak si s námi o knihu Jiskra v popelu zasoutěžte.

Kniha, Jiskra v popelu„Naprostá pecka. Skvělá kniha! Úžasné postavy. Napínavý děj. Šílený spád!“ Přesně tak zní ohlasy fantazy příběh spisovatelky Sabaa Tahirové.

Laia je dívka, která žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou.

Kniha, Jiskra v popeluElias, nejlepší voják na šerosrázské akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se zkoušek, nemilosrdného klání, z něhož má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši.

Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.

A jaká je soutěžní otázka?

Z jakého lidu pochází hlavní hrdinka Laia?

Správné odpovědi zasílejte do 30. listopadu na magazinjuliette@seznan.cz. Nezapomeňte připsat také adresu, kam případnou výhru zaslat, a přidat se k nám na facebookovém profilu Juliette a nově také na instragramu Juliette.cz.

Jiskru v popelu vydalo nakladatelství HOST, kterému tímto děkujeme za knihu do soutěže a na jehož stránkách najdete správnou odpověď.

 

Latest Posts

Nenech si ujít