Zdroj: sxc.hu

Která z nás by to neznala. Ať už se jedná o Vánoce, narozeniny, svátek či jakoukoliv jinou oslavu, kdy předpokládáme, že dostaneme dárek od přítele, většinou to vždy končí tragédií. Často si pak říkáme, že lepší je nepředpokládat a hlavně nic nechtít.

Jednou mi kamarádka říkala, že už měla dost příšerných dárků od přítele a rozhodla se s tím zatočit. Prošla obchody, vybrala si pár dárků, které jsou aktuálně k dostání a začala jednat. Příteli poslala e-mail, ve kterém byl seznam dárků s přesným popisem, v jakém obchodě ho lze koupit a hlavně v jakém regále ho najde. Přiložená byla i fotografie a rovnou také cena, aby se v obchodě nedivil. Koukala jsem na ní jako z jara a říkala si „Proč?“, ovšem odpověď je jednoduchá. K narozeninám si přála vhodný dárek a ne kýč.

Pravda je, že kluky je zapotřebí občas trochu popostrčit a častěji jim vše přímo naservírovat až pod nos. Její nápad se mi však zdál trochu nedotažený, a tak jsem na seznam přání zapomněla. Je to ale pár dní, co se mi sám připomněl. Na internetu jsem narazila na jeho online verzi.

Online seznam přání

Přiznejme si narovinu, že přítel je člověk poněkud natvrdlejší v tomto směru, ovšem jakmile se mu do ruky dostane jakákoliv online aplikace, pak je v obraze. Spoj tedy příjemné s užitečným a zkus představit tvému příteli projekt TOMIKUP.cz.

Co to je? Kde to je? Jak to funguje?

Na www.tomikup.cz se zdarma zaregistruješ a vytvoříš si seznam tvých přání. Nezapomeň však, že pokud něco opravdu chceš, pak tvé přání musí být podrobně popsáno, aby bylo do detailu vyslyšeno. A to aplikace hravě umožňuje. Dárky, které tě zrovna napadnout,  si můžeš klidně zapisovat postupně během celého roku. Nemůže se tak stát, že v prosinci nebudeš vědět, co si přát k Vánocům. I když … Jako bychom my holky s tímto měly někdy problém. Tvému příteli potom oznámíš, že by se mohl nechat inspirovat tvým seznamem přání na TOMIKUP.cz, nebo rovnou by ho měl ctít jako Bibli a raději se od něj neodchylovat. S tím mě napadá, že jsem v aplikaci také narazila na „Dárkový blacklist“. Tvůj přítel tak uvidí i seznam konkrétních dárků, které jsou zapsané na černé listině a kterým se tedy bude vyhýbat obloukem.

Do aplikace můžeš pozvat i další tvé přátele a rodinu. Navzájem tak uvidíte, kdo si co přeje a kdo si co nepřeje. Na druhou stranu, pak i ty budeš mít o něco lehčí vybírání. Dej tak STOPku nevhodným dárkům a sdílej s přáteli seznam online přání.

[vsw id=“ECYVIbjUqg0#t=13″ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]