Stěhování z dětského pokoje do vlastního bydlení

Opět je tu pomyslný milník v podobě „konce školního roku“ a s ním i pro mnohé velká změna. S koncem školy totiž velmi často přichází na řadu zaměstnání, nové bydlení a zařizování vlastního života. Pokud jste na podobném začátku a máte pocit, že nevíte, kudy kam, pak přinášíme pár tipů na to, jak si vybavit svůj první byt.

Zařídit pokojíček byla hračka. V dětství se nám o něj postarali rodiče a v pubertě hlavní výzdobou byly plakáty z „bravíčka“. Během let na střední či vysoké nejeden pokojík žil vlastním životem, a tak trochu zamrzl v čase. Jenže po škole nastává čas změn, a pokud se chystáte s přítelem či sami do nového bytu, pak už rodiče a časopisy nepomohou.

Začněte s menším bydlením

Pokud teprve opouštíte svůj dětský pokojíček, pak než se nastěhujete do rodinné vily, vyzkoušejte bydlení v menším bytě. Vhod může přijít garsonka, 1+1 nebo 2+kk. Nábytek volte především funkční, zapomeňte na velké přeplácané obývací stěny a raději vybírejte moderní stěny do obývacího pokoje.

Skvělou volbou jsou menší dobře variabilní kousky, které pak snadno můžete přestěhovat do většího bytu a zkombinovat s dalšími dodatečně koupenými.

Spojte kuchyň s obývacím pokojem

Dnes tolik moderní spojení kuchyně s obývacím pokojem je velmi chytré řešení dispozičního uspořádání. Pokud k tomu máte prostory, určitě se dlouho nerozmýšlejte. Poté do takovéto jedné velké místnosti stačí dát pouze menší kuchyňský kout a dominantnost nechat na pěkné sedací soupravě.

Zatímco luxusní obývací stěny nemusí být nutně synonymem pro velké a rozměrné. I ty mohou být decentní a zároveň vkusné.

 Pozor si dejte na barvy

Barvy jsou kapitolou na delší vyprávění, ovšem pamatujte, že střídmost je vždy na prvním místě. Ideální barvy pro obývací stěny jsou přírodní nebo neutrální. Špatně proto neuděláte, když zvolíte kombinaci bílé, černé, kávové, vanilkové nebo odstínu dubu a buku.

Vyřádit se naopak můžete na doplňcích, jako jsou obrázky, polštářky, závěsy a záclony. Na trhu najdete i sedací soupravy s nadčasovou extravagancí, proto pokud chcete mít v obýváku například dominantní červenou, pak i ta může být správnou volbou. Doplňky a bytový textil ovšem poté volte střídmější.

Latest Posts

Nenech si ujít