Rozděleni časem – Bouře

Autor: Aneta W.

Není to zas až tak dávno, kdy pod taktovkou nakladatelství Fragment vyšel první díl trilogie Rozděleni časem – Bouře. Spisovatelka Julie Cross přinesla všem bookholikům nejen další příběh, ale taky zbrusu nový pohled na cestování v čase.

Cestování v čase!

Úplně první sen z dětství, na který se dokážu vzpomenout. Nechtěla bych vidět budoucnost, nechtěla bych vidět ani blízkou minulost. Chtěla bych do minulosti, jak nejdál by to šlo. A nejdůležitější otázka, jaká se mi vždycky nabízela – dokázala bych změnit minulost? Dokázala bych tím ovlivnit budoucnost? Bouře je další variantou, jak to chápat.

Nebudu hned na začátku říkat, že Jackson Meyer, hlavní hrdina této knihy, byl vždycky normální kluk, dokud… Ani náhodou, protože on obyčejný nikdy nebyl. Jackson jednoduše jednoho krásného dne zjistil, že umí cestovat v čase. Ale ne tak, jak známe z hollywoodských filmů. On může dělat jen „poloskoky“ (tzn. návštěvou minulosti nemůže ovlivnit budoucnost). Jackson by žil svůj neobyčejně život dál, kdyby se mu v krizové situaci nepovedl „úplný skok“ a on se tak neobjevil o dva roky zpět. V době, kdy ho kamarádi ze současnosti neznali, kdy jeho přítelkyně Holly zrovna prožívala pubertu a randila s jiným klukem. A tím se odstartuje sled nejneuvěřitelnějších situací, jaké Jacksona mohou potkat. Nouze nebude o pár namakaných maníků ze CIA nebo „záporáků“ v podobě dalších cestovatelů časem.

Knih o cestování v čase je takové nezměrné množství, že bych si s nimi mohla vytapetovat. Některé lepší, ty druhé zase horší, ani jedna to bohužel nedotáhla k dokonalosti. Podle mě má právě tato kniha kniha moc rychlý dějový spád. U ničeho se moc nezastavujeme a děj neuvěřitelnou rychlostí sprintuje do konce. Za další mě udivil fakt, jak Jackson lehce snášel ztrátu Holly (i když to bylo kvůli tomu, aby jí chránil). Když Edward Cullen opustil Bellu, tak se z toho málem zbortil svět, ale tady je to shrnuto do jedné stránky a konec. Občas mi to připadalo na způsob Návratu do budoucnosti, občas to ujíždělo ve stylu Jamese Bonda. Občas romantika, občas akce, nudné i chytlavé, praštěné i dojemné. Jednoduše řečeno – oddychovka pro volný den.

Latest Posts

Nenech si ujít