Romantika v podhradí

Hezké chvíle se zárukou. Okamžiků, kdy se člověk může cítit jako v pohádce, není v běžném životě na rozdávání. Přesto existují místa a situace, které zážitek vlastní výjimečnosti a maximálního uspokojení stoprocentně garantují. Je jich jako šafránu, imitují Severku, jako středobod hvězdného nebe, udávající směr všem bloudícím. Stanout a spočinout na jejich prahu by chtěl každý.

V hledáčku místopisu

Jednou z takových adres, která slouží jako balzám na nervy, je romantický hotel Karlštejn. Bývalý mlýn na břehu řeky Berounky, v podhradí světoznámého sídla římského císaře Karla IV., je novodobou oázou klidu a romantiky. Objekt přestavěný na luxusní hotel plní sny o bezstarostných dnech již od roku 1992. Profesionální přístup personálu a romantická zákoutí zdejší přírody k tomu přímo vybízí.

Malebný pohled na hotel, zdroj: Romantický Hotel Mlýn Karlštejn

Bydlet jako šlechtic

Ubytování na Karlštejně disponuje kapacitou 21 pokojů, od dvoulůžkových standardů počínaje, přes rodinné pokoje, po tematická apartmá konče. Za zmínku jistě stojí Pokoj královny Elišky, koncipovaný v elegantním stylu s dubovou podlahou a rustikálním zdobením. Jako ryba ve vodě se pak bude host cítit v pokoji THE BEST ROOM HER & HIS s křišťálovými světly, volně stojící vanou Villeroy & Boch a prosklenou moderní koupelnou s dešťovou sprchou a luxusními italskými obklady.

Interiér hotelu, zdroj: Romantický Hotel Mlýn Karlštejn

Romantiky každým coulem

Aby došlo k absolutnímu zadostiučinění, je třeba nasát atmosféru, načerpat energii a vnímat emoce, ke kterým kouzelné okolí malebné Berounky přímo vybízí. Jako v ráji se bude člověk cítit v místech, kam již v 14. století zavítal italský básník Francesco Petrarca. Na počest této významné události byla zbudována umělcova socha v životní velikosti, která je umístěna před vstupem do hotelu.

Náš host, náš pán

Další atrakce v okolí Karlštejna nenechají nikoho na pochybách, že tento elixír a životabudič za zhlédnutí rozhodně stojí. Zoopark, golf, italská taverna, muzeum betlémů, voskové muzeum, vinné sklepy, jízdy koňským spřežením nebo vyhlídkové lety jsou dostatečným lákadlem, které dá zapomenout na starosti všedních dní a alespoň na pár chvil dá člověku zažít pocit noblesy.

Sraz veteránů, zdroj: Romantický Hotel Mlýn Karlštejn

Součástí hotelového areálu je 2.500 metrů čtverečních velký ostrov s romantickým altánkem a party stanem, který je vyhledáván zejména v teplých letních měsících. Lahodné menu na grilu si zde můžete vychutnat i vy!

Latest Posts

Nenech si ujít