Jestli jste ještě neviděli seriálový akt „brutálního znásilnění historie“, tak je ten nejlepší čas, kdy to napravit. Televizní stanice The CW pouští do éteru druhou řadu historického dramatu Reign (Království). Překvapivě mix Tudorovců, Her o trůny a Upířích deníků sklízí úspěch.

Těm, co ještě neměli to potěšení se seznámit, ve stručnosti shrnu děj! Mladičká skotská královna Mary (Adelaide Kane) přijíždí ve svých patnácti letech na francouzský dvůr, aby si zde podle dohody vzala následníka trůnu, korunního prince Francise (Toby Regbo). Politika, náboženské vyznání, intriky, spojenectví, válka. The CW si pravděpodobně položila otázku ‚Koho by to bavilo?‘ a tak si historii kapku upravila dle vlastní fantazie. Milostný trojúhelník, vraždy, otravy, sexy dvorní dámy a chlípní pánové. Dvacet dva dílů z první série se točí kolem toho, kdo jako první Mary svede a navlékne jí snubní prsten. Do toho si přidejte písničky od The Lumineers a Lorde a Gossip Girl 16. století je na světě.

Pilotní díl spatřil světlo světa 17. října minulého roku. Rok poté, přesněji řečeno 2. října, se diváci dočkali prvního dílu druhé série nesoucí název The Plague (Mor).

Odborníci na historii si rvou vlasy, Mary se v hrobě obrací a Nostradamus…tak toho, chudáka, opravdu zbičovali, jak se dalo. Nečekejte Viasat History a referát na dějepis podle tohohle seriálu rozhodně nepište. Vezměme si jednu ze stěžejních postav, prince Francise. Blonďatý playboy byl ve skutečnosti vážně nemocný. Co dál? Sebastian (Torrance Coombs), králův bastard…ten dokonce ani neexistoval (na druhou stranu mé srdce plesá, když se podívá do kamery, ten jeho pohled prostě svléká ).

[vsw id=“cX7e0IlLucs“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“] 

Co si budeme říkat, koho by bavilo se koukat na nemocného seschlého mladíka na pokraji smrti. The CW ví, na čem vystavět úspěch. Pár hezkých kluků, sexy historické kostýmy, přemíra romantických songů a sledovanost je zajištěna! U fanynek do 20 let je úspěch zajištěn (počkat, mně už je dvacet a trávím u toho každý den -_- tady je něco špatně).

Takže jestli si chcete snížit sebevědomí pohledem na modelky v historických šatech a vytvořit si nové ideály ve vycházejících hvězdičkách, tak Reign je ta správná volba 🙂

2 KOMENTÁŘE

 1. Já ten seriál miluju a musím souhlasit, že Sebastian je naprosto dokonalý. Trošku mi vadí, že dvorní dámy nosí moderní šaty i účesy, ale na oddechnutí je to výborný seriál.

 2. https://www.facebook.com/Reigntvseria
  Vitajte ♔ ♕ ♚ ♛
  Už dlho som rozmýšľala nad vytvorením tejto stránky, pretože seriál Reign sledujem takmer od jeho prvej premiéry. Často mám však problém spojiť sa s SK/CZ fanúšikmi a diskutovať o novej epizóde, alebo len tak kecať o histórii, Tudorovcoch, vojne ruží, renesančnej móde, rodokmeňoch, nárokoch na trón, 400 ročných škandáloch,… 😀
  Keď však blúdim zákutiami Facebooku, nachádzam väčšinou stránky, ktoré vytvárajú 12 ročné deti a ich aktivita pozostáva z hodnotenia oblečenia a hlasovania, kto je za aký tím. Dnes ma dokonca nadchol komentár nejakého dievčaťa, ktoré nechápalo čo má Elisabeth I. proti Mary a prečo ju chce zničiť 😀
  Preto ak ste hľadali stránku o vyššie uvedených veciach, našli ste ju. Viem že je koniec druhej série a dlhá absencia necháva stránky tohto typu bez aktivity, ale rozhodla som sa, že budem prispievať každý deň. Moje príspevky budú pozostávať z recenzií jednotlivých epizód(dnes začínam od prvej série 🙂 ), historického porovnávania(aby sme boli v obraze), noviniek hercov a noviniek ohľadom kníh a filmov v spojitosti so seriálom.
  P.S.: Mám 21 a študujem kulturológiu 😉
  Vaša Queen M ♛

Komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..