Příběh o přátelství lidí a draků

Již příští týden vyjde v Nakladatelství Fragment prvotina nové autorky Kristiny Hlaváčkové, ve které se odehraje boj o budoucnost světa lidí a draků. Dávné proroctví přisuzuje mladé princezně z lidského rodu překvapivou roli. V žilách jí koluje dračí krev a její dovednosti v oblasti magie dalece přesahují znalosti obyčejných čarodějů. Zvládne však naplnit všechna očekávání, která jsou do ní vkládána? Fantasy příběh Dračí oči – Čarodějka, ve kterém nechybí kouzla, draci a tajemství, vychází již 26. února!

 

Nakladatelství Fragment představí již příští týden fantasy příběh od nové nadějné autorky. Kristina Hlaváčková se psaní věnovala vždy jen ve volných chvílích. Nyní však připravila sérii, ve které nebude nouze o napětí, dobrodružství, tajemné síly a mocná kouzla. Mezi lidmi se totiž od pradávna vyskytovali „vyvolení“, kteří zaujímali pozice ochránců draků. Vzájemné soužití obou národů utrpělo postupem času velké trhliny a nastala doba, ve které se lidé draků bojí a raději se jich zbavují, dokud jsou ještě malými a bezbrannými tvory.

Podle proroctví se má objevit nový ochránce, který bude ovládat pradávnou magii. Jak by se ale malá dcera krále lidí mohla stát mocnou čarodějkou? Může obyčejná dívka porozumět drakům a znovu získat jejich důvěru? Nebo není jen obyčejnou dívkou, jak si myslí, a prozatím nezná svůj osud?

Ukázka:

Kouzlo pominulo. Ašrak otevřel oči. Viděl, jak se Eleniny panenky pomalu vrací ke své přirozené kulatosti. Elena pomalu, udiveně zvedla ruku z jeho čenichu a nechápavě se na ni zadívala. S pohledem stále upřeným na svou dlaň se neslyšně sesula podél kmene stromu do sedu. Ašrak stál a chvíli se nejistě kymácel. Zapřel se ocasem do země. Pak vyfoukl z nozder na Elenu opatrný obláček horkého vzduchu. Ulevilo se jí. Končetiny přestala mít jako z olova, pookřála. Zmateně se na draka usmála.

„Co to bylo?“ špitla.

„MAGIE STARÁ JAKO ZEMĚ SAMA,“ zaduněl a odmlčel se.

„NIKDO TĚ NEPOSTRÁDÁ, MALIČKÁ?“ ozval se po chvíli.

„Musím domů, budou se o mě bát!“ uvědomila si najednou. Vyděšeně se vyškrábala na nohy a rozběhla se k Aškentovi. Náhle se zarazila a otočila.

„Uvidím vás ještě?“ Ašrak se zahleděl na svého syna, který mu vzrušeně poskakoval u nohy.

„BUDEŠ-LI CHTÍT, TVÁ KREV TĚ K NÁM DOVEDE.“

Zdroj: Fragment
Zdroj: Fragment

Latest Posts

Nenech si ujít