PŘEŽÍT SVOU ODHADOVANOU SMRT A STÁT SE SLAVNÝM

Zdroj: Pixabay.com

Už pár měsíců je na výsluní jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku. Snímek, který byl nominovaný hned na několik Oscarů i Zlatých Glóbů. Eddie Redmayne dokázal proměnit tu hlavní oscarovou sošku, za herce v hlavní roli. Ztvárnil postavu muže v opravdovém příběhu jednoho z nejchytřejších a nejpostiženějších mužů na planetě.  Muže, který přežil to, co mu doktoři nepředvídali.

Stephen Hawking

Osobnost Stephena Hawkinga a jeho osud šokoval celý svět. Když ještě mladému studentovi z Cambridge předpověděli dva roky života, nikdo nečekal, kolika let dožije. Co všechno přes svojí nemoc dokáže zvládnout. A především působit a pracovat v oborech, které toužil odjakživa studovat, v kosmologii a kvantové gravitaci. A co víc, nikoho by ani ve snu nenapadlo, že se dožije dneška.

Dál, až za hranice lékařských předpovědí

Snímek nás přivádí těsně před dobu, kdy mladému studentu Hawkingovi objevují nevyléčitelnou chorobu, která ho provází celý život. V té chvíli ještě netuší, co ho čeká. Čím si projde. Především ale neví to podstatné, že předpovídané dva roky života se mu protáhnout až do současnosti. Přežije svou odhadovanou smrt, a i přes neschopnost pohybu a mluvení, funguje a myslí lépe, než většina světa.

Talentovaný Eddie

Není divu, že Eddie Redmayne převálcoval hereckou mužskou konkurenci v boji o významné sošky. To, co předvádí na plátně je velmi věrohodné a přirozené. Skoro, jakoby se Hawking vrátil v čase a hrál sám sebe. To, jak se dokázal vcítit do nemocného muže, ukázat jeho celkovou proměnu mezi jednotlivými fázemi choroby, je nepopsatelné.

Snaha o přirozenost a vcítění se je důležitá 

Je zajímavé, jak se herec připravoval na svou roli. Během natáčení pracoval s tanečním instruktorem, aby byl schopný se pohybovat jako osoba, jejíž svalstvo je každým dnem ochablejší. Navštěvoval neurologické oddělení, kde trávil čas s doktory, i rodinami nemocných stejnou chorobou, která postihla i Hawkinga. Eddie měl také možnost setkat se tváří v tvář s pravým Hawkingem.

Je více než jisté, že Eddie byl nejlepší volbou pro obsazení hlavní role. Dokazuje to především Hawkingova reakce po zhlédnutí filmu, kdy pronesl: V některých momentech jsem měl pocit, že se dívám sám na sebe.“

Hodnocení diváků, filmová ocenění a nominace, Hawkingovy reakce, a mnoho dalšího jen potvrzuje, že se jedná o jeden z nejúspěšnějších snímků tohoto roku. Pokud neznáte osobnost Stephena Hawkinga, chcete se dozvědět více o jeho životě a chorobě, nebo vás jednoduše láká herecký um Eddieho Redmeyna, tento snímek byste si neměli nechat ujít.

[vsw id=“qZey3ycQM6k“ source=“youtube“ width=“500″ height=“300″ autoplay=“no“]

Latest Posts

Nenech si ujít