Prequel Harry Potter

Autor fotografie: Aneta W.

Věděli jste, že před 6 lety napsala Rowlinogvá prequel k Harry Potterovi? Ne? Tak čtěte dál“

Součástí akce Waterstone bylo vyzvání 13 současných spisovatelů, aby napsali rukopis – příběh ve formátu A5, který bude následně vydražen na aukci. Jedním z oslovených spisovatelů se stala i Joanna Kathleen Rowlingová. Ta napsala povídku, která v anglickém jazyce čítá přesně 800 slov. Celkový výtěžek aukce přesáhl částku 47 000 liber. Za rukopis JKR utratil kupec neuvěřitelných 25 000 liber, což je v přepočtu 825 tisíc korun. 11. června 2008 nechala autorka povídku zveřejnit, aby ani jediný fanoušek kouzelnického světa nebyl o tento příběh ochuzen.

Děj povídky vypráví o úsměvné situaci, kdy se dva mladí přátelé, James Potter a Sirius Black, dostanou do potyčky s milovskými policisty tím, že ujíždí na motorce vysokou rychlostí. Jedná se o tu samou motorku, na které Rubeus Hagrid přivezl malého Harryho Pottera do Kvikálkova, aby ho předal jeho jediným příbuzným – Vernonu a Petunii Dursleyovým. Dva zasahující policisté Jamese a Siriuse dopadnou, avšak k vítězství si nemůžou blahopřát dlouho. Na nebi se totiž objeví tři další kouzelníci na košťatech a na skupinku zaútočí. James a Sirius jsou však zdatnými a obratnými kouzelníky, útok odrazí a pomocí létající motorky zmizí na noční obloze. Celý tenhle příběh se odehrává tři roky před narozením Jamesova syna Harryho.

Rowlingová napsala krátkou povídku ze světa kouzel s notnou dávkou humoru i ironie. Představila nám dva bezstarostné dlouholeté přátelé, jež jeden z nich je v sérii o obrýleném čaroději mrtvý a z druhého se stal trestanec na útěku s jizvami na těle i duši. Přestože je příběh obsahově krátký rozhodně potěší každého čtenáře.

Latest Posts

Nenech si ujít