Autor fotografie: Aneta W.

Věděli jste, že před 6 lety napsala Rowlinogvá prequel k Harry Potterovi? Ne? Tak čtěte dál“

Součástí akce Waterstone bylo vyzvání 13 současných spisovatelů, aby napsali rukopis – příběh ve formátu A5, který bude následně vydražen na aukci. Jedním z oslovených spisovatelů se stala i Joanna Kathleen Rowlingová. Ta napsala povídku, která v anglickém jazyce čítá přesně 800 slov. Celkový výtěžek aukce přesáhl částku 47 000 liber. Za rukopis JKR utratil kupec neuvěřitelných 25 000 liber, což je v přepočtu 825 tisíc korun. 11. června 2008 nechala autorka povídku zveřejnit, aby ani jediný fanoušek kouzelnického světa nebyl o tento příběh ochuzen.

Děj povídky vypráví o úsměvné situaci, kdy se dva mladí přátelé, James Potter a Sirius Black, dostanou do potyčky s milovskými policisty tím, že ujíždí na motorce vysokou rychlostí. Jedná se o tu samou motorku, na které Rubeus Hagrid přivezl malého Harryho Pottera do Kvikálkova, aby ho předal jeho jediným příbuzným – Vernonu a Petunii Dursleyovým. Dva zasahující policisté Jamese a Siriuse dopadnou, avšak k vítězství si nemůžou blahopřát dlouho. Na nebi se totiž objeví tři další kouzelníci na košťatech a na skupinku zaútočí. James a Sirius jsou však zdatnými a obratnými kouzelníky, útok odrazí a pomocí létající motorky zmizí na noční obloze. Celý tenhle příběh se odehrává tři roky před narozením Jamesova syna Harryho.

Rowlingová napsala krátkou povídku ze světa kouzel s notnou dávkou humoru i ironie. Představila nám dva bezstarostné dlouholeté přátelé, jež jeden z nich je v sérii o obrýleném čaroději mrtvý a z druhého se stal trestanec na útěku s jizvami na těle i duši. Přestože je příběh obsahově krátký rozhodně potěší každého čtenáře.

Komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.