Prázdné místo

Už je to rok, kdy v České Republice vyšla další fenomenální kniha od spisovatelky J. K. Rowlingové. A na rozdíl od své prvotiny, Harryho Pottera, se nebojí psát o aktuálních tématech, jako jsou drogy, sebepoškozování a podobně.

Už od začátku jsem se snažila tuto knihu číst, jako kdyby jí nenapsala Rowlingová. Samozřejmě, dobré jméno udělá i z absolutního propadáku bestseller. Přesto přese všechno musím říct, že kniha je napsána brilantně.

Malé anglické městečko Pagford, kde každý zná každého, a kde se vede malá válka proti všem členům městské rady, vypadá na první pohled nevinně. Po předčasné smrti jedné z nejvýraznějších postav města se přímo strhne boj o prázdné místo v městské radě, tak i boj mezi manželi a jejich manželkami, rodiči a dětmi, učiteli a žáky. Autorka nenechává chladné ani jediná aktuální téma-drogy, stereotyp, nevěra, domácí násilí, sebepoškozování…I přes velké množství hlavních postav, kdy je jejich příběh doslova „vecpán“ do několika dnů na bezmála 541 stránkách, nám v tom Rowlingová nedělá zmatek. Vše má svá pravidla. A jak už to u autorky fenoménu Harryho Pottera bývá, po dočtení poslední věty zůstanete hodnou chvíli sedět v úžasu. Do poslední chvíle nevíte, jak to dopadne, jak je neuvěřitelně všechno se vším propojené, a jak lstivě na povrch vyplouvají dávno zapomenutá tajemství.

Můj názor je, že se Rowlingová tímto dílem ze stínu čaroděj s jizvou na čele nevymaní, ale přesto je to skvělý začátek.

Zdroj: neoluxor.cz
Zdroj: neoluxor.cz

Latest Posts

Nenech si ujít