Pravý čas najít si brigádu při škole

Zdroj: Pixabay.com

Škola již dávno začala snad i všem vysokoškolákům, a tak nastal čas na přemýšlení, co dál. Pokud i ty jsi čerstvou studentkou jedné z našich vysokých škol, pak ses jistě už stačila seznámit se školním systém, s rozvrhem hodin, se spolužáky a alespoň s některými docenty, profesory, doktory či inženýry.

Ovšem nastává otázka, co nyní? Škola není každý den, první zkouškové je daleko a studentský život něco stojí. I když jsou někteří rodiče převelice štědří, náklady na večerní párty, kafíčka s kamarádkami, nové oblečení, školní skripta a alespoň pár základních potravin to přeci jen nepokryje. Nastává tedy čas vzít život do vlastních rukou a chtě nechtě najít si brigádu.

Kde sehnat brigádu?

Naštěstí je většina vysokých škol ve velkých či alespoň větších městech, a tak je nabídka široká. Důležité ale je začít s hledáním a oslovováním potencionálních zaměstnavatelů, co nejdříve. Prváků je vždy začátkem školního roku přehršle, a tak je nutné předběhnout ostatní a vybrat si tu nejlepší nabídku, protože v prosinci bude vše už přebrané, a tobě pak nezbude nic jiného než vzít za vděk alespoň McDonald’s. I když ani ten nepatří rozhodně k těm nejhorším brigádám pod sluncem.

Obcházet a ptát se nebo internet

Jednou z možností, jak sehnat brigádu je obcházet a ptát se, obcházet a ptát se a ještě jednou obcházet a ptát se. Možná někde na „něco“ vyhovujícího narazíš.

Druhou možností je ale všemohoucí internet. Ten už teď ví, jaké brigády v Praze jsou ještě volné. Vyzkoušet tak můžeš pracovní portál Jen Práce, který nabízí opravdu velký přehled brigád v Praze a nejen tam. Velkou výhodou tohoto portálu je, že nemusíš vybírat konkrétní obory, ve kterých bys ráda pracovala, a zároveň není nutné zdlouhavě hledat ve všech nabídkách. Ty si zaškrtneš či nezaškrtneš pouze čtyři základní obory – administrativní, obchod a služby, manuální, ostatní. Nelekej se však, že by se jednalo pouze o nabídky pro pražské studenty, stačí si na stránkách zaškrtnout město či kraj, ve kterém hledáš.

A pracovní portál Jen Práce se pyšní také tím, že na nabídku zadavatele se ti vždy ozvou a většinou velmi rychle. Tak vyzkoušej, jestli je to pravda, a najdi si brigádu ještě dřív, než se v novém prostředí rozkoukají tví spolužáci. Rozhodně nečekej na hledání brigád, až ti dojdou peníze, věř, že vysokoškolský život je sakra drahý, takže finance navíc budou potřeba již brzy. Začít hledat si už můžeš také zahraniční brigádu na léto, díky které si vyděláš nějaké peníze na další školní rok a zažiješ i nezapomenutlné léto plné zážitku. Tak proč nespojit příjemné s užitečným?

Latest Posts

Nenech si ujít