Poznejte úchvatné krásy Norska

Norský fjord, zdroj: pixabay.com

Preferujete aktivní dovolenou s poznáváním přírodních skvostů i kulturních památek? Láká vás panenská příroda hlubokých lesů, nekonečných jezer, divokých řek a hlubokých vodopádů? To vše poznáte během objevování krás Norska.  

Nejkrásnější severská země

Norsko se právem řadí k nejkrásnějším severským zemím. Vliv na to má především unikátní příroda s množstvím jezer, nedotčených lesů a ledovcových fjordů pronikajících desítky kilometrů do vnitrozemí.

Obrovským lákadlem pro turisty je horská oblast Jotunheimen, které leží u západního pobřeží. Její součástí jsou nejvyšší hora Norska Galdhøpiggen (2 469 m) a ledovec Jostedelsbreen, který se rozprostírá v horském údolí v délce 60 km.

Norsko se zároveň pyšní velkým množstvím nádherných jezer. K těm největším patří jezera  Mjøsa, Røssvatnet či Tyrifjorden, která rozlohou přesahují 80 km2.

Turistická místa, která nesmíte minout

Severská země je doslova protkána atraktivními místy, která vás na první pohled uchvátí. Vybíráme pár nejlepších, bez kterých se žádný skvělý zájezd do Norska neobejde.

K nejzajímavějším místům patří Stěna trollů neboli Trollvegen. Jedná se o nejvyšší kolmou skálu Evropy (1 700 m), která je adrenalinovým symbolem pro horolezce i basejumpery. Na samotný vrchol vede turistická trolí stezka Trollstigen, ze které se otevírají jedinečné výhledy na fjord Åndalsnesfjorden a skalnaté formace s názvy Biskup, Král a Královna.

Souostroví Lofoty a Vesterály patří k dalším norským klenotům. Obě souostroví leží přibližně 150 km od polárního kruhu a tvoří uskupení s více než 80 ostrovy. Většina ostrovů je propojena mosty nebo tunely. Zajímavostí Lofot je samotné počasí. I přesto, že jižní část Lofot je nejsevernějším místem na Zemi, průměrná teplota zde nikdy neklesá pod nulu. Může za to Golfský proud, díky kterému v Lofotech převládá mírné podnebí.

K dalším norským zajímavostem patří malebné městečko Östersund, které se rozprostírá na březích ledovcového jezera Storsjön, či největší medvědí park Evropy s názvem Björnpark.

Cestování bez starostí

Norsko je plné krásných míst, malebných městeček a lahodné kuchyně, v níž velký podíl zaujímají ryby, které Norové připravují na tisíc způsobů.

Chcete-li Norsko vidět ve své pravé podobě a přitom stihnout všechna oblíbená turistická místa, pak se vydejte na skvělý zájezd do Norska. Nemusíte se starat o plánování trasy ani o hledání ubytování. Díky tomu se plně soustředíte na prožití jedinečné poznávací dovolené.