Postcrossing: pošli pohled do světa!

Zdroj: Pixabay.com

Jak si najít přátelé po celém světě a ještě od nich dostávat pohledy? Nepotřebujete na to procestovat půlku světa, abyste takové přátele našli. Od toho je tady projekt Postcrossing, jehož cílem je, aby se lidé po celém světě spojili v posílání pohledů nezávisle na místu bydliště, věku, pohlaví či rase.

Existuje spousta stránek, kde narazit na lidi z celého světa za účelem komunikace. Ať už to slouží k procvičení cizího jazyka, hledání nových přátel nebo jen na popud zvědavosti. Většina takových webových stránek staví zásadně na elektronické komunikaci uživatelů. Postcrossing je v tomto ohledu jiný – podporuje tištěnou podobu.

Postcrossing vznikl 14. července 2005 a od té doby jeho popularita roste každým dnem rychlostí světla. K srpnu 2014 má Postcrossing 489 748 účastníků z 211 zemí, z toho z České republiky 10 139 účastníků. Podle statistik všechny poslané pohledy urazily vzdálenost 22 miliard kilometrů!

Celý projekt funguje na principu, že zaregistrovaný uživatel si náhodně vylosuje jiného uživatele, kterému pošle pohled. Na oplátku obdrží pohled od zcela jiného uživatele. Každá vylosovaná adresa má svoje vlastní ID, která slouží k tomu, aby příjemce mohl obdrženou pohlednici zaregistrovat do systému. Tím se vytváří mapa, která ukazuje, kolik kilometrů pohled musel urazit, aby se dostal do svého cíle.

Každý uživatel má k dispozici svůj profil, kam může napsat pár informací o sobě, ale i požadavky ohledně pohled. U některých uživatelů je možnost domluvení na trvalejší komunikaci (zasílání dopisů).

Jak na to?

Stačí jednoduchá registrace na oficiálních stránkách Postcrossing.com. Pro začátečníky existuje Postcrossing.cz, kde jsou v češtině jednoduché pokyny pro odeslání a zaregistrování prvních pohlednic, ale i rady, co napsat na pohled nebo jak správně psát adresu.

 Nakonec ještě krátké motivační video

 [vsw id=“swUf60XOp1I“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

Latest Posts

Nenech si ujít