Poslední filmové chuťovky v roce 2014

Zdroj: Pixabay.com

Konec roku se nezadržitelně blíží. Obchodní řetězce nezapomněli postavit na parkoviště vánoční stromeček a dát do prodeje vánoční kalendáře s datem minulých vánoc, přesto jsou programy kin stále přecpané. Na svoji premiéru čeká ještě pár snímků, tak si je pojďme představit.

Tenhle rok byl na filmové trháky jako dělaný. Hned na začátku roku Zlodějka knih nenechala jediný kapesníček suchý, nedlouho na to se k ní připojilo i filmové zpracování knihy Hvězdy nám nepřály. Do popředí se dostal i Tom Cruise se sci-fi snímkem Na hraně zítřka nebo thriller Zmizelá s Benem Affleckem. Velkým lákadlem bylo tento rok hned několik dystopií. Divergence nebo Labyrint: Útěk vyšlapali cestičku teprve nadcházejícím Hladovým hrám. Na co se ale ještě můžeme těšit?

  • Interstellar

Planetě zemi odtikávají poslední vteřiny její existence. Nebyli by to však lidé, kdyby neuplatňovali  pořekadlo ‚naděje umírá jako poslední‘. Skupinka profíků se vydává za hranice naší galaxie a hledá nový domov pro civilizaci.

Velkým plusem tohoto snímku je herecké obsazení (Matthew McConaughey, Anne Hathaway, William Devane) i výběr skladatele, který složil k filmu hudbu. Tím se stal Hanz Zimmer. Jeho jméno znát sice nemusíte, ale rozhodně si vzpomenete na hudbu z filmů Piráti z Karibiku, Andělé a démoni, Sherlock Holmes atd.

[vsw id=“zSWdZVtXT7E“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

Napříč vesmírem a ještě dál se vydáte již 6. listopadu 2014

 

  • Železná srdce

Všichni hollywoodští krasavci pod jednou střechou. Brad Pitt, Logan Lerman i Shia LaBeouf si střihli roli v dramatu z druhé světové války. Seržant Wardaddy se vydává s pětičlennou skupinkou na sebevražednou misi. Jeho nepřítelem se stane protivníkovo početní přesila i štěstěna, která není rozhodnuta stát na jeho straně.

[vsw id=“-OGvZoIrXpg“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

V kinech od 11. listopadu 2014

  • Hunger games: Síla vzdoru 1. část

V kinech od 20. listopadu 2014

  • Hledání Vivian Maier

Tichá voda břehy mele! Kdo by řekl, že obyčejná chůva schovává v krabici pod postelí stovky uměleckých fotografií, které sama vyfotila? Kdo by čekal, že se tato neznámá osůbka stane průkopníkem v oblasti fotografování a dostane se jí vysokého uznání? Co z toho, když už je pár let po smrti.

Biografický snímek Hledání Vivian Maier neměl předpoklady stát se slavným. Žádná slavná jména v popředí tohoto filmu nestála, přesto konečné hodnocení dosáhlo neuvěřitelných 88%.

[vsw id=“MpoLXmTfKTQ“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

V českých kinech od 4. prosince 2014

  • Serena

Film je natočen podle románové předlohy spisovatele Rona Rashe. Vypadá to, že George a jeho manželka Serena přežijí v klidu ekonomickou krizi odehrávající se na přelomu 20. a 30. let. Chtějí si založit dřevařskou firmu a spokojeně žít až do smrti. To by nesměl být na pořadu dne Georgovo nemanželský synáček i Serenina neplodnost. Věřte, že všechno půjde do kytek, když Serena začne pomýšlet na vraždu.

Tím nejlepší na tomto filmu je herecké obsazení (Jennifer Lawrence a Bradley Cooper si spolu sešli již při natáčení filmu Terapie láskou, za který získala Jennifer Oscara) i to, že se natáčení odehrávalo v Čechách pod taktovkou českého štábu.

[vsw id=“nqt1I1OL_Hg“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

V kinech od 11. listopadu 2014

 

  • Hobit: Bitva pěti armád

V kinech od 11. prosince 2014

 

  • EXODUS: Bohové a králové

Hned po Vánocích v kinech odstartuje svojí premiérou i historický velkofilm EXODUS: Bohové a králové v čele s Christianem Balem a Aaronem Paulem. Pokud znáte pohádku Princ egyptský, tak je to na stejné brdo akorát za pomoci moderní technologie a vizuálních efektů. V rukou režiséra Ridleyho Scotta ožívá příběh Mojžíše, který se postavil egyptským bohům i faraonům

[vsw id=“t-8YsulfxVI“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

V kinech od 25. prosince 2014

Latest Posts

Nenech si ujít