Podle čeho vybírat zvlhčovače vzduchu? Poradíme!

Zvlhčovače vzduchu jsou stále častější součástí domácností. Ono se vlastně ani není čemu divit – v mnoha domácnostech je příliš suchý vzduch, který má negativní dopad na podrážděnou sliznici, vznik kašle nebo nepříjemné suché pokožky. Uvažujete-li nad výběrem zvlhčovače vzduchu, určitě byste měli vědět, podle čeho tohoto šikovného pomocníka vybírat.

Jaký zvlhčovač je ten nejlepší?

Zvlhčovač na trhu není pouze jeden, ba naopak můžete vybírat mezi několika typy, které se mezi sebou v určitých vlastnostech liší. Zatímco někomu bude více vyhovovat ultrazvukový zvlhčovač, který funguje na principu ultrazvuku a vodu mění na parní mlhu, jiný si domů pořídí teplý zvlhčovač, jež vodu přeměňuje na teplou sterilní páru. Určitě je tedy na místě nejdříve zvážit, co od zvlhčovače očekáváte a jaké máte představy, teprve až poté se pustit do hledání konkrétního typu.

Pozor na hlučnost zvlhčovače

Často diskutovaným tématem je hlučnost zvlhčovače, kterou vydává během svého provozu. Je jasné, že pokud jej chcete nechat běžet například i v noci, aby bylo i během doby, kdy budete nerušeně spát, zaručeno, že v místnosti bude optimální vlhkost vzduchu, budete požadovat co možná nejtišší model. Dobrou zprávou je, že současné moderní zvlhčovače pracují prakticky neslyšně, takže o jejich chodu nemáte sebemenší tušení.

Další důležité parametry zvlhčovače vzduchu

Mezi další neméně důležité parametry zvlhčovače vzduchu patří například velikost nádržky na vodu, která má vliv na to, jak pohodlně se vám bude se zvlhčovačem pracovat. Čím větší nádržka, tím méně častá nutnost vodu doplňovat. Pozornost věnujte i zvlhčovacímu výkonu, který je udáván v milimetrech či gramech za hodinu. Nezapomínejte ani na spotřebu energie, která se odrazí na celkovém vyúčtování za elektřinu.

Latest Posts

Nenech si ujít