Pod sněhem – „Před chlapem se prostě pořád musíš snažit“

Zdroj: Pixabay.com; Host.cz

Petra Soukupová už dávno není nováčkem mezi současnými českými autorkami. Na svém kontě má pět knih a nespočet televizních scénářů. Nedávno vyšel její nový román opět plný rodinných okamžiků a zvratů. 

Pár slov o autorce

Petra Soukupová je známá jako česká spisovatelka. V současnosti se věnuje především scénáristice, produkci a dramaturgii. Píše scénáře pro české televizní seriály. Na svém kontě má čtyři romány s tematikou životních, rodinných zvratů a knihu pro děti.

Úspěšná je i v získávání knižních ocenění. V roce 2008 získala Ortenovou cenu pro mladé autory za knihu K moři. O dva roky později vyhrála ocenění Magnesia litera, což je významné literární ocenění propagující kvalitní literaturu, za dílo Zmizet.

Nový román

Po narození své dcery Marly se opět rozhodla po tříleté pauze vydat knihu. Tentokrát směřovala dětským čtenářům. Po poslední knize Marta v roce vetřelce z roku 2010, vyšlo v loňském roce dílo Bertík a čmuchadlo. To si našlo spoustu příznivců a čtenářů mezi dětmi i jejich rodiči.

Fanoušci jejích románů se ale také dočkali. Letos vyšla kniha Pod sněhem. Jedná se o další psychologický román, vyprávějící obyčejné lidské příběhy a životní problémy. Každý čtenář se může vidět v některé z postav. Zažívat zdánlivě obyčejné lidské příběhy a osudy, které se mohou objevit v nejedné rodině.

Autorka svá díla vydává výhradně pod křídly brněnského nakladatelství Host. Ani tato dosud poslední z jejích pěti knih není výjimkou.

Spisovatelka se obrací na vztahy rodinné, na ty nejbližší a nejcennější, zároveň i mnohdy komplikované a křehké. Většinou se jedná o běžné příběhy ze života, které v sobě skrývají mnoho rodinných problémů, křivd, neporozumění a zajímavých okolností. Každý čtenář se může vidět v některé postavě, v některém příběhu i lidském osudu a problému. Jsou to dramata ze života, plné rodinných zvratů, trápení, pravd a skutečností, které se objevují a po čase vyplouvají na povrch.

Toto dílo vypráví příběh tří sester, které nasedají společně do auta a vyráží na oslavu narozenin svého otce. Děj je celkem prostý a odehrává se během jednoho jediného dne. Sestry po delší době tráví společný čas i s jejich dětmi a vydávají se na běžnou cestu autem, k rodičům. Ta odhaluje více než jeden rodinný zvrat, více než jeden problém, kterým si každá sestra ve svém zdánlivě normálním životě ženy, sestry, matky, či manželky prochází.

Kniha nabízí krátké, a převážně dramatické kapitoly, které vystihují život jedné rodiny. Jejich vlastní osudy, ale i rodinné vztahy a pouta. Schopnost komunikace, pochopení, a další zásadní věci, které v této rodině v mnoha ohledech chybí.

Spisovatelka i tentokrát sepsala zajímavý rodinný zvrat, vyprávějící lidské příběhy a běžné rodinné problémy plné nekomunikace a nepochopení. Milovníci jejích knih si opět přijdou na své. Kdo autorku nezná by měl ke každé, i této, knize přistupovat s očekáváním jejího dramatického pohledu. Ten skrývá daleko více než jen depresivní a dramatická vyústění rodinných vztahů. Její příběhy působí dost autenticky a nikoho nenechají chladným. Čtenáře vtáhnou natolik, že se stává jezdím z pasažérů jedoucího auta v příběhu.

Více informací o autorce a její tvorbě se dozvíte například z jejích webových stránek, nebo na Facebooku.

[vsw id=“f7Yr27CB-Pc“ source=“youtube“ width=“500″ height=“300″ autoplay=“no“]

Latest Posts

Nenech si ujít