Počteníčko na léto

Zdroj: sxc.hu

Zdroj: sxc.hu

Momentální uplakané počasí nám spíše připomíná podzim, je to ale ten nejlepší čas, abychom zalezli doma do pohodlného křesla a přečetli si nějakou pěknou knížku. O vraždy, romantiku a historické záhady nebude v letních měsících nouze. Vybrala jsem pro Vás momentální hitovky, ale i knížky, které právě vychází.

Usměvavý muž, Henning Mankell, vydává nakladatelství Host 10. července 2014

Další detektivka od našich severských sousedů je tady! Kurt Wallander, policejní komisař, se začne utápět v depresích i alkoholu poté, co ve službě zabije člověka. Své povolání chce definitivně pověsit na hřebík, plán mu ale překazí dlouholetý přítel, který ho poprosí o pomoc s vyřešením vraždy svého otce. Wallander stále váha, zanedlouho však zabijí i jeho přítele a tak se vrací zpět do služby.

Zdroj: Host Brno
Zdroj: Host Brno

Na první pohled, Grégoire Delacourt, nakladatelství Host

Splněný sen všech mužů – Arthuru Dreyfussnovi jednoho nudného večera zaklepe na dveře sexbomba Scarlett Johansson. Obyčejný milostný příběh o přízemním automechanikovi a herecké hvězdě v nesnázích. Nečekejte žádnou červenou knihovnu, ale silný příběh o osamělosti, hledání lásky a síle slov.

Zdroj: Host Brno
Zdroj: Host Brno

Zlá žena, Marc Pastor, nakladatelství Host

Píše se rok 1911 a Barcelonou otřásají vraždy malých dětí. Jsou to však děti prostitutek a tak nikdo nemá zájem o jejich vyřešení. Moisès Corvo, bohémský insepktror, který rád navštěvuje vykřičené domy, holduje alkoholu a konflikty řeší pěstí, se případu ujme. Vraždy dětí ho zavedou na ta nejzáhadnější místa ve městě – do ordinace rakouského lékaře, který si pohrává s mrtvolami nebo do kasina, kde se klientům plní i ta nejtemnější přání.

Příběh je založen na skutečné události.

Zdroj: Host Brno
Zdroj: Host Brno

Esej o tragédii, Elizabeth LaBanová, vydává nakladatelství Host 11. července 2014

Příběh o zakázané lásce mezi ne moc atraktivním Timem a třídní kráskou Vanessou, která nikdy nesmí vyplout na povrch. Do toho se oba musejí vypořádat se závěrečnou prací – esejí o tragédii. Děj je vypravován střídavě z pohledu samotného Tima a jeho kamaráda Duncana, který zpětně odhaluje pravdu o lásce mezi Timem a Vanessou. Co všechno je však člověk schopný udělat, aby uchránil svá tajemství?

Zdroj: Host Brno
Zdroj: Host Brno