Petra Klabouchová: Upíří storky – Prokletí upírů

V nakladatelství Fragment vyšla minulý měsíc dětská kniha Upíří storky. Skvělá autorka Petra Klabouchová nás zavede do světa upírů a díky ní můžeme prožít dobrodružství, které je čeká na cestě za Modrým tajemstvím.

Napínavý příběh s mnoha zvraty

Dracula XXIV. je vášnivým vynálezcem a žije se svým synem Vladym na zámku v Transilburgu. Nejsou to krvelační upíři, jako ostatní, jelikož hrabě vynalezl dvě pilulky – žlutou, díky níž mohou chodit na slunce a červenou, aby jim místo lidské krve postačil kečup. Vlady díky tomu může žít normální život, jako obyčejní smrtelníci, chodit s nimi do školy a dokonce mít nejlepšího kamaráda, nešiku Juniora. Jednoho dne ale za mladým hrabětem přiletí tetička s Vampirií a oznámí mu smutnou novinu – jeho otec si popletl, díky posunu čas, a vyšel ven, když svítalo. Díky tomu se znehmotnil a zbyl po něm jen plášť, který nikdy nesundával. Vladymu bylo jasné, že zkušený upír by nikdy tak banální chybu neudělal, tudíž ho musel někdo unést. Spolu s Juniorem, Vampirií, sluhou Lupusem a krysákem Múzákem se vydávají vstříc nástrahám, které jim připravil zlý Panikus. Nejstrašnější upír, kvůli němuž se potopila bájná Atlantida, a znehmotnil Vladyho maminku. Po cestě se dostanou do Benátek, či k Bermudskému trojúhelníku, objeví tajnou chodbu a seznámí se s Praupírem, vládcem ztraceného ostrova. Stojí za to si s nimi toto dobrodružství prožít.

Spousta neologismů

Ač je na knize napsané od jedenácti let, doporučila bych ji klidně ještě mladším. Spisovatelka vymyslela spoustu neologismů, aby zapadaly do upíří říše. Když už jsem si myslela, že mě nemůže nic překvapit, došlo k dalšímu zvratu a až na konci mi do sebe vše začalo zapadat. Na dětskou knihu je vše velmi detailně promyšleno a i mě to velmi bavilo. Vyhovovaly mi i krátké kapitoly, díky nimž jsem si mohla přečíst pár stránek před spaním a nemusela jsem končit v půlce děje. Žádná postava zde není navíc a tato různorodá kombinace charakterů dodává ději ty správné otáčky. Čas od času jsem se chytla za hlavu a smála se nad nešikovností Juniora, jindy jsem s napětím čekala, kam je osud zanese.

Pokud hledáte něco oddechového nebo čtení pro vaše děti, neváhejte a sháněte po Upířích storkách.

Latest Posts

Nenech si ujít