Pandořina skříňka: dramatický příběh o pochopení vlastní identity a pátrání po rodinné historii

Dnes vychází nová kniha prozaičky Evy Tvrdé s názvem Pandořina skříňka. Nové literární dílo je volným pokračováním oblíbené knihy Dědictví.

Pandořina skříňka odkrývá dávná tajemství

Nová kniha Pandořina skříňka je dramatickým příběhem ze současnosti, který přivádí hlavní hrdinku Agátu z Prahy do Slezska, k rodině jejího otce. Agátina snaha dohledat rodinnou historii se dostává do ostrého konfliktu se světem jejího manžela a jejich dětí. Čtenář s napětím sleduje Agátinu nelehkou cestu k pochopení vlastní identity. V příběhu ožívají národnostní a politické konfrontace 20. století, jejichž stíny dopadají až do současnosti. Knihu dotváří soubor povídek, ve kterých vystupují potomci postav z Dědictví. Po deseti letech od prvního vydání Dědictví má čtenář konečně možnost prožít úplné dokončení příběhu.

Ochutnávkový příběh Pandořiny skříňky si můžete přečíst na magazínu i-Senior.cz.

Jak Pandořina skříňka vznikala?

Prostřednictvím Pandořiny skříňky budete společně s hrdinkou navštěvovat autentická místa, která pro dokonalou věrohodnost a hlavně zachycení jedinečné atmosféry autorka navštívila. Irena Sučková se ve svém rozhovoru Evy Tvrdé zeptala, jak knížka vznikala?

Kvůli několika řádkům jsem byla schopná půl roku studovat a přemítat. Nebo jsem kvůli jedné kapitole jela do Drážďan. Bylo složité zorganizovat si ten výlet, protože jsem musela jet sama, vždy jsem na těch místech sama, abych chápala, zřejmě nějakou atmosféru či co. Taky jsem potřebovala kvůli stejné kapitole navštívit kyperskou Famagustu, která leží v turecké části ostrova, což bylo taky docela dobrodružství. Tam jsem jela s polským zájezdem, ale v podstatě taky sama, abych mohla chápat tu svoji atmosféru. Cesty po České republice zmiňovat nebudu, ale na všech místech, kde se pohybuje Agáta, jsem během psaní byla. Když se na to dívám zpětně, vypadá to docela zábavně, že?“ Odpověděla prozaička Eva Tvrdá.

Celý rozhovor naleznete zde.

Po přečtení vybraných povídek Pandořiny skříňky mohu s klidným svědomím říct, že Pandořina skříňka je výjimečným dílem, které budete číst jedním dechem.

Knížku budete moct brzy zakoupit v e-shopu paní Eva Tvrdé.

Latest Posts

Nenech si ujít