Outlander

Televizní stanice Starz přišla před nedávnem s historickým dramatem Outlander. Seriál je natočený podle knižní série Cizinka americké spisovatelky Diany Gabaldon. Motiv cestování v čase, romantikou i akcí nabité scény a hvězdné obsazení se dočkalo doslova kosmické fanouškovské základny i mezinárodního úspěchu.

Zdravotní sestřička Claire Randall (irská herečka Catriona Balfe) přečkala světovou válku v armádní nemocnici a starala se poraněné vojáky. Po konci války se vydá se svým manželem Frankem na druhé líbánky do Skotska. Chyba jako hrom! Claire se nešťastnou náhodou přesune v čase. Přesněji řečeno do roku 1743. Líp už si totiž ani vybrat nemohla. Doba krutých válečníků a stratégů. Nenávist mezi Skoty a Angličany graduje, nepřátelé se skrývají na každém rohu a místo pro ženu z 20. století tu rozhodně není.

Romantická slaďárna s prvky fantasy, dobrodružství i historie, která pohladí na duši!

Premiéry prvního dílu se fanoušci dočkali 9. srpna 2014. První série čítá 16 epizod a je natočena podle prvního dílu z celé pentalogie. Po nečekaném úspěchu se odkleplo, že se natočí i série druhá, která bude čerpat z druhého dílu nesoucí název Vážka v jantaru. Už od začátku natáčení byl velkým lákadlem herec Tobias Menzies, který si například střihnul roli Edmura Tullyho v Game of Thrones. Na škodu není ani britský herec Sam Heughan v roli romantického skotského válečníka Jamieho Frasera, kterého si musí každá fanynka zamilovat. Povinně!

Nejnovější fotky z natáčení můžete sledovat i na Instagramu.

[vsw id=“NIBSn_M75OI“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

Něco málo o knize

Pentalogie Cizinka začala vycházet již v roce 1991. Její autorka Diana Gabaldon není žádný nevzdělanec. Má tři akademické tituly a dvacet let se živila jako profesorka na univerzitě. Napsala řadu učebnic i odborných článků a založila čtvrtletník Science Software. Tím překvapivější je, že napsala spoustu textů pro komiksy Walta Disneye. Prostě taková ženská pro všechno. Magazín Salon označil Cizinku jako „nejchytřejší historický sci-fi dobrodružný a romantický příběh, jaký kdy napsala držitelka titulu Ph.D.“. Ani u jednoho z dílů série (Cizinka, Vážka v jantaru, Mořepalvec, Bubny podzimu, Hořící kříž) neklesl počet stran pod číslo 660.

Diana aktivně komunikuje se svými čtenáři přes svoji webovou stránku.

Latest Posts

Nenech si ujít