Televizní stanice Starz přišla před nedávnem s historickým dramatem Outlander. Seriál je natočený podle knižní série Cizinka americké spisovatelky Diany Gabaldon. Motiv cestování v čase, romantikou i akcí nabité scény a hvězdné obsazení se dočkalo doslova kosmické fanouškovské základny i mezinárodního úspěchu.

Zdravotní sestřička Claire Randall (irská herečka Catriona Balfe) přečkala světovou válku v armádní nemocnici a starala se poraněné vojáky. Po konci války se vydá se svým manželem Frankem na druhé líbánky do Skotska. Chyba jako hrom! Claire se nešťastnou náhodou přesune v čase. Přesněji řečeno do roku 1743. Líp už si totiž ani vybrat nemohla. Doba krutých válečníků a stratégů. Nenávist mezi Skoty a Angličany graduje, nepřátelé se skrývají na každém rohu a místo pro ženu z 20. století tu rozhodně není.

Romantická slaďárna s prvky fantasy, dobrodružství i historie, která pohladí na duši!

Premiéry prvního dílu se fanoušci dočkali 9. srpna 2014. První série čítá 16 epizod a je natočena podle prvního dílu z celé pentalogie. Po nečekaném úspěchu se odkleplo, že se natočí i série druhá, která bude čerpat z druhého dílu nesoucí název Vážka v jantaru. Už od začátku natáčení byl velkým lákadlem herec Tobias Menzies, který si například střihnul roli Edmura Tullyho v Game of Thrones. Na škodu není ani britský herec Sam Heughan v roli romantického skotského válečníka Jamieho Frasera, kterého si musí každá fanynka zamilovat. Povinně!

Nejnovější fotky z natáčení můžete sledovat i na Instagramu.

[vsw id=“NIBSn_M75OI“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

Něco málo o knize

Pentalogie Cizinka začala vycházet již v roce 1991. Její autorka Diana Gabaldon není žádný nevzdělanec. Má tři akademické tituly a dvacet let se živila jako profesorka na univerzitě. Napsala řadu učebnic i odborných článků a založila čtvrtletník Science Software. Tím překvapivější je, že napsala spoustu textů pro komiksy Walta Disneye. Prostě taková ženská pro všechno. Magazín Salon označil Cizinku jako „nejchytřejší historický sci-fi dobrodružný a romantický příběh, jaký kdy napsala držitelka titulu Ph.D.“. Ani u jednoho z dílů série (Cizinka, Vážka v jantaru, Mořepalvec, Bubny podzimu, Hořící kříž) neklesl počet stran pod číslo 660.

Diana aktivně komunikuje se svými čtenáři přes svoji webovou stránku.

Komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..