Rok 2020 bude legendární, proto letošní oslava narozenin musí být výjimečná, nezapomenutelná a po všech stránkách dokonalá. Rozhodně tak zapomeňte na klasiku, kde hlavní roli hraje přeplněný stůl jídla a televize. Jak uspořádat originální party, na kterou bude nejen hostitel, ale i hosté dlouho vzpomínat?

Party musí být zábavná. To je bod, na kterém se shodnou všichni. Ne vždy tomu ale tak je. Pokud se rozhodnete, že příští týden uděláte oslavu, na kterou pozvete pár svých přátel, je velmi pravděpodobné, že skončí velkou nudou. Chce to všechno promyslet, naplánovat a zorganizovat.

Téma party nesmí chybět

Vymyslet téma party se vyplatí. Jakmile všichni hosté přijdou v kostýmech, rozjíždí se zábava už ode dveří. Karnevalové kostýmy je možné pojmout nejrůznějšími způsoby. Buď předem jasně nastavíte téma party a tím i zúžíte výběr karnevalových kostýmů, nebo necháte hostům volnou ruku.

Oblíbená témata jsou filmové postavy nebo dvojice, kdy jeden z hostů oblékne kostým policajtky a druhý vězně, kostým sestřičky se doplní panem doktorem a kostým upíra třeba mrtvou nevěstou. Masky mohou být i tajuplné se škraboškami, díky tomu se na vaší party možná zrodí nejedna nová láska.

Hry stmelují hosty a rozjíždí zábavu

Téma bychom měli, nyní je čas zaostřit na zábavu. Kromě dobrého výběru hudby je vhodné promyslet i nějaké aktivity. Rozhodně nic nezkazíte dobrou známou klasikou v podobě „flašky.“ Na rozjezd jsou ale skvělé i stolní hry, čím více jich je na výběr, tím lépe, každý si může zvolit tu svou oblíbenou. Je-li dostatek místa, pak se nebojte připravit také populární „beer pong“ nebo hru „Střihoruký Edvard,“ která se k nám dostala díky seriálu „Jak jsem poznal vaši matku.“

Bez jídla a pití party nemá dlouhého trvání

Téma máme, zábavu máme. Co nám to jenom ještě chybí? Ano, správně tušíte, že bez dobrého jídla a pití, se u vás hosté dlouho neohřejí. Je zapotřebí připravit dostatek pochutin, vhodnou volbou jsou chlebíčky, jednohubky, listoví šneci, brambůrky, soletky, arašídy. Pokud se nejedná o narozeninovou oslavu, ale o přátelské setkání nebojte se domluvit s hosty, aby každý něco malého na stůl přinesl. Pohoštění tak bude pestřejší a nebude všechna příprava na vás.

To samé platí i o alkoholu. V tomto směru je dobré nechat buď volnou ruku hostům, nebo přichystat jeden či dva míchané drinky, jeden tvrdší alkohol a pivo a víno. Rozhodně se nevyplatí mít na výběr z deseti alkoholických nápojů a míchat páté přes deváté, u některých by party mohla skončit dřív, než se pořádně rozjede.

K dokonalé party chybí už jen …

Pokud chcete mít oslavu skutečně vymazlenou, pak nepodceňujte ani výzdobu. Nakupte nejrůznější dekorace, balonky, panáky na krk, brčka, konfety a mnoho dalšího. A kde to všechno vzít? Nejen dekorace, ale i karnevalové kostýmy pořídíte například na e-shopu ptakoviny.com nebo nejlevnějšíkostymy.cz. Díky těmto internetovým obchodům nemusíte strávit několik dní běháním po městě a sezením u počítače, vše hravě pořídit na jednom místě. Ušetříte čas, nervy a i peníze.