Neseď doma, vydej se na Hlučínský majáles

Období majálesů neboli jarních oslav nespoutaného studentského života je opět tady. Příjemně teplé počasí, skvělá hudba a plno přátel láká k výborně stráveným večerům. Proto nahoď jarní outfit a vydej se na jeden z prvních majálesů v Hlučíně.

Hlučínský majáles vyniká dlouhou tradicí, avšak minulý rok na hlučínské scéně scházel. Letošního ročníku se organizace ujala osvědčená skupina dobrovolníků z organizace Ha Kultura, která majáles opět oživí.

Kdy a kde se hlučínský majáles bude konat?

Majáles v Hlučíně začne 7. května, slavnostním průvodem studentů. Průvod městem vyjde ve 14:40 od místního gymnázia. „Studenti gymnázia si sami zorganizují průvod městem, vyhlásí krále a královnu majálesu, postaví májku a v úvodu majálesu budou mít vlastní program,“ dodává Jana Stočková z pořádající organizace Ha Kultura.

Letošním tématem průvodu jsou květiny, a proto se můžeš těšit na jedinečnou přehlídku květinových kostýmů.

Celý program se bude až do pozdních nočních hodin odehrávat v krásných prostorech nádvoří hlučínského zámku. Vstupné na celou akci je dobrovolné a v libovolné výši. Kdo ho však zaplatí, výrazně tím přispěje na další ročník majálesu.

Co zažiješ?

 V rámci programu budou uvedeny studentské scénky, proběhne vyhlášení krále a královny majálesu, bude slavnostně vztyčená májka a od 16:45 se můžeš těšit na kvalitní hudební produkci.

Zahrají rockové i jazzové kapely jakými jsou Neo Chess Sunny Rock and Roll Band, Ajdontker, The Places, David Stypka & Bandjazz a mnoho dalších.

Program:

14:40-15:15    Průvod od gymnázia, májka na náměstí

15:20-16:20    Program gymnázia

16:45-17:30    Sækədʒəwiːə

17:55-18:40    David Stypka & Bandjeez

19:05-19:50    The Places

20:15-21:15    Neo Chess Sunny RNR Band

21:35-22:20    Staré pušky

22:45-23:30    Ajdontker

23:30-00:00    Repro hudba

O pořadatelích

Majáles pořádá nezisková organizace Ha Kultura, která stojí na záslužné a především dobrovolnické činnosti jejich členů. Ha Kultura pořádá kulturní akce na profesionální úrovni bez nároků za honorář. Jejich motivací jsou tisíce spokojených návštěvníků.

Ha Kultura má za sebou mnoho povedených akcí, ke kterým patří hudební festival Hafest, Open Air Darkovice 2012 a mnoho plesů pro mladé. Proto ve čtvrtek 7. května neseď doma a přijď se pobavit na hlučínský majáles a podpořit dobrovolníky z organizace Ha Kultura.

 

Více informací nalezneš na:

Facebook: https://www.facebook.com/events/1429540070679212/

Web: www.hakultura.cz/majales

Majáles plakát

Latest Posts

Nenech si ujít