Nechceš maturovat z matiky? Máš kreativního ducha? Jdi na ARCUS!

Poslední ročníky základní školy jsou zlomovým bodem v životě každého. Důležité je se správně rozhodnout o budoucím studiu. Pokud bys ráda na střední školu s maturitou, ovšem všeobecné gymnázium není nic pro tebe, stejně jako obchodní akademie či průmyslová škola, pak vsaď na kreativitu a nech se inspirovat multimediální tvorbou.

Pro všechny, kteří nechtějí maturovat z matematiky a kteří hledají obor s velkou dávkou kreativního ducha, tu máme dnešní článek. Dnes bychom vám rádi představili studijní obor Multimediální tvorba na Soukromé střední škole cestovního ruchu ARCUS, s.r.o.

Studium designu, fotografie a marketingu

Výtvarná tvorba, prostorová tvorba, multimediální technologie, digitální fotografie a animace, tvorba a správa webových stránek, design, AutoCAD, management a marketing, to vše je součástí studia na škole. Proto pokud tě láká vytvořit si vlastní web, naučit se fotografovat či si vyzkoušet vést svou vlastní cestovní kancelář, pak dlouho neváhej a podej si přihlášku na ARCUS.

Kromě učení tě čeká také praxe, a to opravdu reálná. Škola spolupracuje s reklamními agenturami a cestovními kancelářemi, do nichž se můžeš na praxi dostat třeba právě ty.

Mimoškolní aktivity, jazykové pobyty i lyžařský kurz

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Škola kromě výuky zajímavých předmětů nabízí i řadu mimoškolních aktivit a pořádá oblíbené jazykové a poznávací pobyty. Se spolužáky se tak budeš moci vydat například do Anglie, Francie, Španělska nebo na lyžařský výcvikový kurz.

Navíc ve volném čase můžeš ve škole využívat počítačové učebny, učit se s videokamerou i s digitálním fotoaparátem. K dispozici jsou také sportovní areál a tělocvična.

Talentové zkoušky jako přijímací řízení

A to nejdůležitější nakonec. Pokud tě obor Multimediální tvorby nadchnul, pak tě jistě zajímá, jak probíhá přijímací řízení. To je v podobě talentové zkoušky, která spočívá v práci na PC a v tematické kresbě. Za obě části je možné získat 40 bodů. Dalších 20 bodů je možné nasbírat z hodnocení domácích výtvarných prací, ať už kresby, grafiky, fotografie či animace.

V neposlední řadě je u přijímacího řízení přihlíženo také ke známkám, a to ze 7. a 8. ročníku základní školy. Komisi zajímá prospěch z výtvarné výchovy, z cizího jazyka a z výpočetní techniky. Pokud se účastníš olympiád či jiných projektů, pak i za ty je možné získat body navíc.

ARCUS je soukromou školou v Praze. Roční školné činí 28 900 Kč, avšak výhodou je, že škola poskytuje učebnice a sešity zdarma. A pokud nejsi z Prahy, pak nezoufej, škola nabízí také ubytování. První kolo talentových zkoušek je vypsané na středu 4. ledna 2017. Druhé kolo bude za týden poté 11. ledna 2017.

 

Latest Posts

Nenech si ujít