Nauč se už konečně lyžovat i ty!

Zdroj: Pixabay.com

I přestože sluníčko ještě vysvítá, zima se nepřetržitě blíží. Je na čase tak začít hledat lyže, snowboard či kombinézu. V listopadu až napadne první sníh, bys mohla zaplakat, až se budete s partou chystat na víkend na hory a ty zjistíš, že tvá zimní bunda už je sto let za opicemi a hůlky k lyžím zas na půdě zlomené na několik částí. Štěstí přeci přeje připraveným.

Pokud ale zoufáš, že začátkem zimy pro tebe sportování končí, pak s tím začni něco dělat a vydej se letos na svah s kamarády i ty. Přeci jen bobování a sáňkování přenechej mladším.

Lyžařská škola není to samé co školní kurz

Patříš-li tedy k těm, co jsou lyžováním nepolíbeni, či snad k těm, co absolvovali „dobrovolně povinný“ lyžařský kurz na škole jen z donucení, pak i pro tebe je tu šance, že se lyžovat naučíš. Zapomeň však na výkřiky vašeho přeučeného tělocvikáře, který by na svahu rozhodil i zkušenější, na tož začátečníky. Věř nebo ne, ale lyžařský kurz může být velká zábava, a dokonce i s pohledným mladým instruktorem.

Lyžování není žádná věda, stačí mít jen toho správného učitele a vše jde snáz. Rozhodneš-li se pro lyžařskou školu pro dospělé, můžeš si užít i super zimní dovolenou. Ať už sama či se rozhodneš s partou kamarádek vyrazit na lyžařskou školu, uvidíš, že po týdnu budeš odjíždět nadšená.

Co taková lyžařská škola obnáší?

Neexistuje pouze lyžařská škola pro děti, jak si mnozí myslí, ale i dospělí mají šanci naučit se lyžovat. Většinou se jedná o několikadenní kurz, kdy se naučíš stát na lyžích, jezdit na vleku, sjíždět svah tak, abys mohla příště do ski areálu vyrazit i sama. Neboj se však žádného ztrapnění či úrazu. V lyžařských školách je vždy bezpečnost na prvním místě a učíš se se stejně zdatnými „lyžaři“, takže pocit trapnosti tě brzy přejde. Pokud jsi na lyžích nikdy nestála, pak půjdeš do kurzu pro začátečníky, pokud se však jen potřebuješ na lyžích procvičit a nabýt trochu více sebevědomí, potom je ideální kurz pro pokročilé. Tak samo si ale můžeš vybírat i z kurzu skupinového, ve kterém budeš s dalšími 4 až 11 studenty, nebo dát přednost individuální výuce.

Vyzkoušet můžeš například skicentrumsafar.cz. Tak co? Zkus si dát předsevzetí před koncem roku a na silvestra už můžeš sjíždět svahy jako profík.

Latest Posts

Nenech si ujít