Matka všech měst. Starověká a moderní!

Praha. Krásné historické město, kterému se přezdívá Matka všech měst”. Město, které si tuto přezdívku právem zasloužilo. Proč zrovna Praha? Odpověď je jednoduchá. Bohaté kulturní využití, jedinečné historické památky, skvostná architektura, sportovní možnosti a mnohem víc.

Řada turistů z celého světa pravidelně Prahu navštěvují. Pražské hotely a penziony jsou také častým přechodným pobytem pro digitální nomády, díky své ideální balanci mezi cenou a kulturním vyžitím.

 Nejkrásnější pražské památky

Návštěvníci Prahy chtějí vidět nesmrtelnou architekturu a historické památky, které město skýtá. Nebude vám stačit pouhý den na jejich prozkoumání. Nebude vám stačit den ani na prozkoumání těch nejvýznamnějších a nejkrásnějších. Co stojí za to opravdu vidět? Staroměstské náměstí. To patří k nejstarším náměstím v celé České republice. Přímo v jeho středu se tyčí Staroměstská radnice s orlojem, který je jedním z nejznámějších orlojů na světě. Karlův most je další památka, která již neodmyslitelně patří k Praze. Vyšehrad, Pražský hrad, Trojský zámek, Národní divadlo, chrám sv. Mikuláše a další jedinečné památky, kterých je v tomto městě více než dost.

Nekonečné množství volnočasových aktivit

Praha má více tváří! Nejen tu kulturní a vážnou, ale také zábavnou! Únikové hry, Neviditelná výstava, Laser Aréna, Žluté lázně, zrcadlové bludiště nebo JumpPark, kde si vyskáčete duši z těla. Chtěli byste si vyzkoušet surfování na divokých vlnách? Nemusíte kvůli tomu jezdit k protinožcům! Řešením pro vás je moderní Surf Aréna, kde si vyzkoušíte surf na vlastní kůži. Adrenalin v krvi i zábava je zaručená. Ženy ocení poněkud jinou zábavu. A tím je nakupování! Město je plné nákupních areálů a obchodů, kde muži zapláčou nad kreditními kartami.

Zábavné parky pro děti

Bojíte se, že se vaše děti budou v Praze nudit? Konec všem obavám. Vaše ratolesti ocení návštěvu Kostkolandu, DinoParku, bobové dráhy, sportovního areálu Gutovka nebo ZOO, která je lákadlem nejen pro děti. Co nesmíte opomenout je největší aquapark v České republice, Aquapalace Praha. Pro vaše nejmenší jsou k dispozici bazény, tobogány i jiné vodní atrakce. Pro vás potom wellness centrum, spa, restaurace a bary. Při správné zábavě se děti nudit rozhodně nebudou! Naopak se do Prahy budou chtít opakovaně vracet.

Místo pro aktivní sportování

Čeho má Praha dostatek? Sportovních možností! Každý si vybere sportovní činnost, která se mu líbí. Těšit se můžete na tenisové kurty, volejbalová hřiště, sportovní hřiště, víceúčelové haly, zimní stadion, plavecké areály, aquapark, minigolf, golf i horolezecké stěny. Nechybí ani různé kroužky neobvyklých sportů jako je jezdectví, šerm a bojová umění. Praha skýtá možnost většiny sportů a díky tomu je také oblíbeným místem sportovců.

Latest Posts

Nenech si ujít