Ložní povlečení do výbavy

Zdroj: sxc.hu

Zná to snad každá z nás. Otázky typu: „Máš už vše do výbavy?“, slýcháme od babiček často. Ještě hrnečky, skleničky, příbory a utěrky se musí dokoupit. To je ta lepší varianta, ovšem rozhodnou-li se naše babičky, že výbavu zdědíme po nich, pak se často jedná o estetickou sebevraždu našeho nového hnízdečka. Nespoléhej tedy na své babičky a maminky a pořiď si alespoň třeba ložní povlečení dle tvého vkusu a za tvé peníze. Uvidíš, že se ti to vyplatí.

Nechci nikterak urážet vkus všech babiček, ale přeci jen bude tvá nová ložnice vypadat mnohem lépe, pokud vsadíš sama na sebe. Jinak bys také mohla spát v damaškovém povlečení s růžovými kytičkami, ba co hůř v jiných starodávných příšernostech. Ty se možná tak hodí pouze na chalupu, kterou chceme mít zařízenou v retro stylu. Věř tedy, že vybereš-li si ložní povlečení dle tvého vkusu, uděláš nejlépe.

Zdroj: sxc.hu
Zdroj: sxc.hu

Přeci jen povlečení není otázkou pár peněz, jako je dnes nádobí, které v IKEA nakoupíš za pár korun nové. Staré tak můžeš schovat do krabic a vyndat pouze na návštěvu babičky. Přemluv ji tedy ve vlastním zájmu o tom, že ty sama si vybereš, klidně za její peníze, povlečení třeba i do foroty pro tvé děti. Dětské povlečení je dnes opravdu dětské, a tak se dětem přeci jen bude lépe usínat pod peřinou s Hello Kitty nebo s Batmanem.

A když jsme u toho povlečení, rovnou babičce řekni, že ani „duchny“ nejsou nic pro moderní bydlení. Nežijeme v době bez topení, a tak stejně jako dříve skvěle posloužila péřová peřina, dnes je vhodnou alternativou prošívaná deka. Nebo se poohlédni po přikrývce z ovčí vlny. Jejich výhod je hned nespočet, jednak jsou plněny z přírodního materiálu, ale také jsou velmi vzdušné a mají blahodárné účinky na krevní oběh, bolavé svaly a klouby. Pokud přeci jen bydlíš v baráku, kde je v zimě chladněji, pak věř, že i přikrývka z ovčí vlny tě stejně zahřeje jako duchna. Naopak v létě tě příjemně ochladí, což péřové peřiny nedokážou.

Latest Posts

Nenech si ujít