Letní párty může začít

Zdroj: Sxc.hu

Počasí přímo vybízí k zahradní párty, ke které zaručeně patří dobré jídlo a pití. Ať už máš ale v plánu slavit příchod letních měsíců, oslavu narozenin či úspěšné zakončení školy, nech se inspirovat pár tipy na letní osvěžení v podobě oblíbených koktejlů.

Míchané nápoje zaručeně k létu patří, a tak by neměly chybět ani na tvé párty.

Klasika v podobě vodky a rumu

Snad všemi oblíbený míchaný nápoj z rumu je Cuba Libre. Jednoduchý je i na přípravu. K té ti postačí pouze kvalitní bílý rum, coca cola a limetka.

Cuba Libre

0,5 cl – bílého rumu

1 cl – coca coly

limetka, led

Zdroj: sxc.hu
Zdroj: sxc.hu

Rum hraje hlavní roli také v receptu na Daiquiri. Ať už zvolíš jahodové, banánové či jen obyčejné, postup a složení je více méně vždy stejný. Kromě oblíbeného ovoce budeš potřebovat ještě světlý rum, limetkovou šťávu a cukrový sirup.

Daiquiri

4,5 cl – světlý rum

2 cl – limetkové šťávy

A pokud dáváš přednost raději Frozen Daiquiri, pak nezapomeň ještě 0,5 cl Gomme sirup a hlavně mixér, ať je příprava dokonalá.

Koktejl, který nesmí chybět na žádné holčičí párty, je zaručeně Cosmopolitan. Ten se míchá z citronové vodky, cointreau, brusinkového džusu a i v tomto případě nezapomeň na limetku a led.

Cosmopolitan

4 cl – vodka citronová

1,5 cl – Cointreau

3 cl – brusinkový džus

limetka, led

Zdroj: sxc.hu
Zdroj: sxc.hu

Dáváš-li přednost sladším koktejlům, pak pro tebe bude ten pravý Sex on the Beach. Potřebovat budeš pouze vodku, broskvový likér a pak už jen pomerančový a brusinkový džus. Vyzkoušet můžeš také obměnu s ananasovým džusem.

Sex on the Beach

4 cl – vodka

2 cl – broskvový likér

4 cl – pomerančový (ananasový) džus

4 cl – brusinkový džus

V hlavní roli tequila

O něco složitější jsou míchané nápoje, které obsahují Tequilu. Není však nic snazšího, než pití zlaté Tequily se solí a citronem a stříbrné se skořicí a pomerančem. A pokud bys přeci jen raději nějaký ten „tequilácký“ koktejl, pak zařaď na svou párty míchaný nápoj Tequila Sunrise. Potřebovat budeš Tequilu, pomerančový džus a grenadinu neboli sirup.

Tequila Sunrise

4,5 cl – Tequila

9 cl – pomerančový džus

1,5 cl – grenadina

Zdroj: sxc.hu
Zdroj: sxc.hu

Nealko je základ

Zapomínat bys ale neměla ani na doplnění tekutin v podobě nealkoholických nápojů. Věř nebo ne, ale i nealko koktejly mohou vypadat a hlavně chutnat skvěle. Mezi oblíbené samozřejmě patří míchané nápoje, jako je Mojito a Piña Colada v nealkoholické verzi. Pro celovečerní pití je však vhodná osvěžující citronová limonáda, na kterou budeš potřebovat pouze perlivou vodu, citrony a třtinový cukr. A pro ty, co neholdují obyčejné vodě, připrav nejrůznější džusy a hlavně energetické nápoje, ať tvá párty končí až k ránu.

Zdroj: sxc.hu
Zdroj: sxc.hu

Latest Posts

Nenech si ujít